Makale Özgünlüğünü Nasıl Kontrol Ederiz

Bende bir blog yazarı olarak her süre kullanıcılarıma orijinal makaleler sağlamak isterim.Ancak çoğu zaman makalemizi zenginleştirmek yerine bir WebMaster‘in en güzel arkadaşı meydana gelen Google’ye başvuruyoruz.Bazı dostlar doğruca olarak kopyala -yapıştır işlemi yaptıkları amaçlı,Google gözünde websitelerinin değeri düşüyor.

Onun amaçlı makalemizi zenginleştirmek kullanıcılara daha çok faydalı içerik sunabilmek amaçlı internette kullanılmış bir bilgiyi meydana geldiği benzeri değilde üstünde farklılıklar yapıp yayınlarsak bir sürü daha faydalı olacaktır.

Bazı vaziyetlerde yazı yazdırmaya gereksinim duyuyoruz.Hatta bazen ben dahi webduzzi.com‘a içerik girmem gerek duyulduğunda ama içerik yazma ilhamı gelmediğinde bir arkadaştan yazı yazmasını istiyorum.Diyelim ki yazıyı yazdırdık.Ama bunun orijinal mi yoksa kopyala -yapıştır içerik meydana geldiğini ne türlü anlayabiliriz ?

İşte burada yardımımıza iyi bir websitesi yetişiyor ve bizi yazı orijinal mü değil mi endişesinden kurtarıyor.

Daha Fazlası


1 59

 Makale Özgünlüğünü Nasıl Kontrol Edilir

Site : Yazı Özgünlük Kontrolü

Siteye girdiğimizde karşımızda arkaplan rengi sarı meydana gelen bir kutucuk beliriyor.Buraya tıklayalım ve özgünlük denetimi uygulamak talep ettiğimiz yazıyı(yazıyi) girerek “Check for Plagiarism” butonuna basalım.

Bastıktan daha sonra altta girdiğiniz makalenin yüzde kaç orijinal meydana geldiğini gösterecektir.Özgün olmayan yerleri kırmızıyla gösterecek, böylece orijinal olmayan yerlerden haberdar olabileceksiniz.

Bu yazımızında sonuna gelmiş bulunmaktayız.Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere,esen kalın.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri