Andorid N Yanlışlıkla Sızdırıldı Mı?

android n yanlışlıkla sızdırıldı mı

Bundan yaklaşık birkaç ay önce Google tarafından yeni işletim sistemi Android N‘in geliştirici sürümünün resmi olarak tanıtımı gerçekleşmişti. Şimdilik hangi sürüme sahip olacağı ile ilgili bilgi olmayan Android N ile ilgili Samsung yeni haberleri istemeyerek sızdırmış olabilir.

Daha Fazlası


1 64

Android N ile ilgili merak konusu olan haberlerin başında sürümün seri numarasının ne olacağı geliyordu. Bu konuda şimdiye kadar herhangi bir ipucu vermeyen Google, teknoloji severlerle yalnızca geliştirici sürümünü paylaşmıştı. Samsung cephesinden ise bugün yanlışlıkla bu sürümü açıklamış olabileceği ifade ediliyor.

Samsung’un çoklu pencere (MultiWindow) özelliğinin SDK sürümünde; “Bu sürüm Android N (7.0) ile uyumlu olacak şekilde hazırlanmıştır.” Böylece biz de Android N’in 7.0 sürümü olacağını söyleyebiliriz. Yine, Android N’deki “N” harfinin hangi anlam taşıdığı bilinmiyor, ancak bilinen bir gerçek var ki o da Google yetkililerinin uzun zamandan beri kullanıcılarından N harfiyle ilgili isim önerileri istiyor.

Android Lollipop işletim sisteminde Google küsüratlı rakamlara yer vermişti, bundan dolayı Android N’in Android 6.1 adıyla çıkması da gündemde idi. Samsung cephesinden gelen son haberlerle birlikte yeni Android işletim sisteminin N adıyla gelmesi kesinleşti diyebiliriz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri