iPhone SE Türkiye Satış Fiyatı – iPhone SE Mükemmel Özellikleri

iphone se özellikleri türkiye satış fiyatı

Daha Fazlası


1 158

Akıllı telefon sektörünün en önemli firmalarından olan Apple, geçtiğimiz günlerde düzenlediği etkinlikte tanıtımını yaptığı iPhone SE modelini nihayet ülkemizde satışa sunmaya başladı. Uzun zamandan beri merakla beklenen iPhone SE kesin özellikleri nelerdir? iPhone SE Türkiye satış fiyatı ne kadar? İşte konuyla ilgili detaylar.

Apple’ın düzenlemiş olduğu etkinlikte yeni tablet modeli 9.7 inçlik iPad Pro ile birlikte tanıtılan 4 inçlik iPhone SE adından fazlasıyla söz ettireceğe benziyor. Geçtiğimiz günlerde Amerika’da ön siparişe açılan iPhone SE bugünden itibaren ülkemizde de raflardaki yerini almaya başladı. Telefonun merakla beklenen satış fiyatı da netlik kazanmış oldu.

iPhone SE Türkiye Satış Fiyatı

Satışa sunduğu telefonlarında yüksek fiyat politikası uygulayan Apple bu huyunu bir kenara bırakmış görünüyor. Telefonun fiyatından bahsedecek olursak; iPhone SE 16 GB modeli 1.999 TL, iPhone SE 64 GB modeli ise 2.399 TL olarak belirlenmiş. Gümüş, uzay grisi, altın ve roze altın seçenekleriyle birlikte gelen İphone SE, tasarım açısından aynı iPhone 5s’e benziyor.

iPhone serisinin en çok beğenilen modellerinden olan iPhone 5s’e fazlasıyla benzeyen iPhone SE, performans testlerinde de en hızlı telefon olmayı başardı.

iPhone SE Öne Çıkan Özellikleri

Telefonda bulunan özelliklerden bahsedecek olursak;

  • 4 inçlik ekran
  • 2 GB RAM
  • 4K video desteği
  • 12 Megapiksel arka kamera, 1.2 Megapiksel ön kamera
  • 1642 mAh batarya
  • 16 – 64 GB dahili hafıza seçenekleri özellikleriyle birlikte raflardaki yerini alacak.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri