LG G5 Lite Teknik Özellikleri Ve Çıkış Tarihi

lg g5 lite teknik özellikleri çıkış tarihi

Geçtiğimiz hafta düzenlenen MWC 2016 Fuarı kapsamında görkemli bir törenle tanıtımı yapılan LG G5, adından fazlasıyla söz ettirmesi bekleniyor. LG G5’in alt modeli olan LG G5 Lite modeli de raflardaki yerini almaya hazırlanıyor. Bu kapsamda LG G5 Lite TENAA’da onaylatıldı.

LG G5 ile ilgili sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ederken şirket G5’in düşük modeli G5 Lite modelini TENAA’da onaylattı. LG G5 Lite adı verilen telefon, tasarım açısından G5 ile aynı olup teknik özellik olarak G5’in kardeş modeli olduğunu söyleyebiliriz.

Bundan kısa süre önce TENAA’dan onayı alınan telefonun kod adı LG H848.LG G5 Lite olurken telefondaki en büyük değişiklik ise işletim sisteminde görülüyor.

LG G5 Lite Öne Çıkan Özellikleri

LG G5 modelinde Snapdragon 820 işlemciye yer verilirken G5 Lite modelinde ise Snapdragon 652’ye yer verilmiş. 4 çekirdekli Cortex A57 ve Cortex A53’e sahip olan Snapdragon 652 sayesinde 1.8 Ghz hıza kadar yükselebiliyor.

LG G5 Lite’de yer alan diğer özelliklerden bahsedecek olursak;

Daha Fazlası


1 158
  • 3 GB’lık RAM
  • Adreno 510 grafik işlemcisi
  • 5.3 inçlik Quad HD Ekran
  • 2700 mAh kapasiteye sahip batarya
  • 32 GB’lık dahili depolama alanı
  • Android 6.0.1 işletim sistemi özellikleriyle birlikte raflardaki yerini alması bekleniyor.

Kamera açısından LG G5 ile aynı olan Lite, G5 modelinde olduğu gibi yardımcı modüllere de destek veriyor. LG H848 kod adıyla onaylatılan telefonun raflardaki yerini ne zaman alacağı ve satış fiyatıyla ilgili şimdilik net bir bilgi bulunmuyor. Konuyla ilgili yeni gelişmeler oldukça sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri