HTC 10 Performans Testinde Lider – HTC 10 Ne Zaman Çıkacak?

htc-10-performans-testinde-lider

Akıllı telefon sektörünün önemli firmalarından biri olan HTC, yeni amiral gemisi modeli HTC 10’u resmi olarak tanıtmaya hazırlanıyor. 12 Nisan tarihinde resmi tanıtımını yapılması beklenen HTC 10, AnTuTu tarafından yapılan benchmark testlerinde zirveye oturdu.

 

HTC’de Sıkıntılı Süreç Bitecek Mi?

Bilindiği gibi HTC firmasında bir süredir maddi anlamda sıkıntılı günler yaşanıyor. Şirket yetkililerinin yaşanan maddi sıkıntılara rağmen geliştirdiği akıllı telefonlardaki kaliteyi düşürmemesi kullanıcılarını fazlasıyla memnun ediyor.

Daha Fazlası


1 158

Anlaşılan HTC yetkilileri bu krizi aşmak için geri adım atmaya pek niyetli değiller. Piyasaya son olarak sürülecek olan HTC 10 amiral gemisi modeli ile AnTuTu benchmark testlerinde listenin zirvesinde yer aldı.

 

HTC 10 Şimdiden Zirvede

AnTuTu Benchmark tarafından 6.0.1 sürümüyle elde edilen karşılaştırma testinde HTC 10, Xiaomi Mi5, iPhone 6S ve Samsung Galaxy S7 Edge gibi modellerle kapıştı. Birbirinden güçlü rakiplerle kapışan HTC 10’da dikkat çeken detay ise; Snapdragon 820 işlemci kullanılan LG G5 ve Xiaomi Mİ5 modellerinin önüne geçmeyi başardı. Ortaya çıkan sonuçlara bakacak olursak; HTC firması optimizasyon işini son derece ciddiye almış ve amiral gemisi modelinden en yüksek verimi elde etmek için gerekeni yapmış.

HTC 10 ile gelen özelliklerden öne çıkanlar ise; yüksek kaliteli kamerası ve yüksek ses kalitesine sahip hoparlör sistemi. Eğer yakın zamanda telefon almayı düşünüyorsanız HTC 10’un çıkışını beklemenizi tavsiye edebiliriz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri