Samsung Galaxy S7 Bataryası Hayal Kırıklığı Yarattı

galaxy s7

Dün İstanbul’da düzenlenen Samsung lansmanında yeni amiral gemisi modelleri Galaxy S7 ve S7’nin çıkış tarihi ve Türkiye Satış Fiyatı netlik kazanmıştı. Pek çok yeni özelliği kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanan yeni modeller, batarya ömrü açısından maalesef hayal kırıklığı yaşatacağa benziyor.

Android dünyasına merhaba diyen Samsung Galaxy S7, en yeni mobil cihazlardan biri olarak belirtiliyor. İnternette yayınlanan hız testlerinde iPhone 6s‘in gerisinde kalsa da, diğer alanlarda birçok telefondan daha başarılı sonuçlar aldığını söyleyebiliriz. Bugün yayınlanan haberlere göre, Samsung Galaxy S7’nin batarya ömrü, beklentilerin uzağında geleceği belirtildi.

Daha Fazlası


1 158

Daha yüksek kapasiteli bataryalara sahip olması nedeniyle daha uzun ömürlü bataryaya sahip olacağı iddiaları düne kadar teknoloji gündemini meşgul ediyordu. Hatta gelen söylentilerde, Game of Thrones dizisinin full sezonunu tek bir şarj ile izlenebileceği iddia ediliyordu. Tek şarjla minimum 2 gün dayanacağı iddia edilen telefonun ne yazık ki full şarj ömrünün 7 saat 18 dakika olduğu belirtildi.

iPhone 6S’in gerisinde kalan Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge, yüzde yüz dolum oranına 99 dakikada ulaşıyor. Ne yazık ki Galaxy S7 de dahil olmak üzere piyasadaki hiçbir modelle Game of Thrones dizisinin full sezonunu izleyemiyorsunuz.

Samsung Galaxy S6 Edge+ ortalama 9 saat 30 dakika pil ömrüne sahipken, Galaxy S7 Edge’in 7 saat 18 dakika olması ise başka bir bakış açısı. Bakalım Samsung’un yeni modelleri beklentileri karşılayabilecek mi?

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri