Android N Ne Zaman Çıkacak? Android N Yepyeni Özellikleri

android n

Android N önizleme sürümü, beklenmedik şekilde kullanıcılarına sunuldu. İsteyen kullanıcıların cihazlarına indirebileceği Android N, ne gibi yenilikler getirecek? Android N destekleyen cihazlar listesi ve konuyla ilgili detaylar haberimizde.

Android N beraberinde neler getirecek diye merak edenlerin Google IO 2016 etkinliğine kadar beklemesine gerek kalmadı.

 

Android N Destekleyen Cihazlar

Android’in yeni işletim sistemi Android N’i denemek isteyenlerin sahip olması gereken telefonlar ise; Pixel CE, Nexus TX, Nexus 6P, Nexus 6, Nexus 9, Nexus Player gibi cihazlardan birine sahip olması gerekiyor. Listede Nexus 5’in bulunmaması dikkatlerden kaçmadı.

Android 6.0 Marshmallow’un yeni çıkmış olmasına rağmen hemen peşinden Android N’in çıkmaya hazırlanması akıllara Marshmallow’un başarısız mı olduğu sorusunu getirdi.

Daha Fazlası


1 64

 

Android N En Yeni Özellikleri

Yeni işletim sistemiyle birlikte ekranı ikiye ayırma, uyarılar üzerinden doğrudan cevap verebilme, çok çeşitli ve etkileşimli uyarılar bulunuyor.

Marshmallow’da görülen pil tasarruf modu Doze, Android N ile birlikte daha da geliştirilerek Android N’nin fazla hafıza kalmamasını da engelliyor. Yeni Data Saver işlevi özelliği ile birlikte internet paketinizin bitmesine yaklaştığınızda arka planda işleyen veri tüketimini durduruyor ve uygulamalara daha az veri tüketmeleri talimatını veriyor.

 

Android N Ne Zaman Çıkacak?

Android N’in final sürümünün 2016’nın yaz aylarında tamamlanması, sonbaharda da kullanıcılarla buluşması bekleniyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri