Samsung Galaxy S7 Edge Mi iPhone 6s Mi Daha Hızlı?

Tüm dünyada akıllı telefon sektörünün en önemli firmalarından olan iPhone ve Samsung arasındaki 6s ve Galaxy S7 Edge modelleri arasındaki rekabet tam gaz devam ediyor. Tartışma yepyeni bir boyut kazandı ve ünlü YouTuber Jerome Ortega, iki telefon arasında hız testi yaptı. Ortega’nın yapmış olduğu hız testinde iPhone 6s, Samsung Galaxy S7 Edge’ye 17 saniye fark attı.

Mutlaka Okuyun:Galaxy S6 ve S6 Edge Kullananlara Bir Müjdemiz Var

Samsung Galaxy S7 Edge uzun zamandan beri beklenen akıllı telefonların başını çekiyor. Suya dayanma özelliği, yeni kamera teknolojisi ve diğer başarılı teknik özellikleriyle dikkat çeken Galaxy S7 Edge, ünlü YouTuber Jerome Ortega tarafından yapılan hız testinde ne yazık ki sınıfta kaldı.

Daha Fazlası


1 158

Jerome Ortega’nın yapmış olduğu testte Galaxy S7 Edge, iPhone 6S, Nexus 6P ve Moto X Pure’u eş zamanlı kullanarak hız testlerini bir videoyla takipçileriyle paylaştı. Telefonlarda bulunan kronometreyi kullanarak, belli bir sırayla uygulamaları kapatıp açan Ortega, ortaya çıkan neticenin kendisi açısından şaşırtıcı olduğunu belirtti. Moto X Pure ve Nexus 6P’yi hız testinde geçmeyi başaran Galaxy S7 Edge, iPhone 6S’ten ise tam 17 saniye daha yavaş kaldı.

Ortega’nın açtığı tüm uygulamaları sıkıntısız bir biçimde çalıştıran iPhone 6S, bu hız yarışını ilk sırada tamamlarken, uygulamalar arasında yapılan geçişlerde bazı kasmalar yaşayan Galaxy S7 Edge, iPhone 6s’ten sonra ikinci oldu.

Galaxy S6 Edge’in sahip olduğu teknik özelliklerinin bile iPhone 6S’ten daha başarılı olmasına rağmen Jerome Ortega, iki cihazın işlemcisinin de 3D uygulamalarda sıkıntı yaşadığını söylüyor. Galaxy S7 Edge’in fazla ısınma gibi sorunları olmadığını da ifade eden Ortega, Samsung’daki yavaşlama  konusunun TouchWiz arayüzünden kaynaklanabileceğini düşünüyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri