Gmail Toplu Mail Nasıl Gönderilir?

gmail-toplu-mail-gonderme

Daha Fazlası


1 59

Eğer birden fazla kişiye aynı maili aynı anda atmak istiyorsanız, tek tek uğraşmak yerine Gmail’in özelliği sayesinde işinizi oldukça rahat halledebilirsiniz. Gmail ile herhangi bir uygulamaya gerek duymadan aynı anda birden fazla kişiye mail gönderebilirsiniz.

 

Gmail’de Toplu Mail Nasıl Gönderilir?

Gmail’den toplu mail göndermek için ‘Rehber’ özelliğini kullanarak mail göndermek istediğiniz kişileri bir liste halinde topladıktan sonra mailinizi gönderebilirsiniz. Dilerseniz sırasıyla bu adımları anlatalım.

 

  • İlk olarak Gmail websitesine giriş yaptıktan sonra sol bölümde yer alan menüden ‘Rehber’ seçeneğine tıklayınız.
  • Karşınıza çıkacak olan sayfadan ‘Arkadaşlar’ seçeneğinden mail göndermek istediğiniz kişileri seçiniz.
  • Arkadaşlarınızın seçimini yaptıktan sonra bu kişileri grup haline getirebilirsiniz. Burada ‘Yeni Grup Oluştur’ diyerek yeni grup oluşturabilirsiniz.
  • Oluşturmuş olduğunuz gruba tıkladıktan sonra mail göndermek için üst bölümde bulunan ‘E-posta gönder’ seçeneğine tıklayınız.
  • Daha sonra karşınıza gelecek olan bölümden kendi e-posta adresinizi yazarak mail gönderme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer göndermiş olduğunuz maili alan kişilerin birbirinden habersiz olmasını isterseniz alıcıları Kopyala – Kes işlemlerini yaptıktan sonra ‘Bcc’ seçeneğine yerleştirip iletilerinizi ‘Yapıştır’ seçeneği ile bu bölüme yapıştırabilirsiniz. Böylece gönderilmiş olan e – posta adresleri diğer alıcılar tarafından görülemez.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri