Oculus’tan Apple’a Ağır Sözler

Sanal gerçeklik gözlüğü üretiminin en önemli firmalarından biri olan Oculus, Apple’a sert uyarılarda bulundu. Amerikalı firma, VR ürünü Oculus Rift ile ilgili Apple firmasını sert sözlerle eleştirmeyi ihmal etmiyor. Amerikan sanal gerçeklik gözlüğü firması Oculus Rift, Apple ile ilgili atışmalarına devam ediyor. Oculus tarafından yapılan açıklamaların ana nedeni ise, sanal gerçeklik gözlüğünün Apple Mac desteği sunulup sunulmayacağı yönündeki sorular. Sonunda sessizliğini bozan firma, sert açıklamalarda bulundu.

Daha Fazlası


1 182

Oculus Rift’in kurucularından Palmer Lucky tarafından yapılan açıklamalarda; Apple’ın Oculus Rift’i çalıştırmak için sanıldığı kadar güçlü bilgisayarının olmadığını ifade etti. Oculus Rift’in Mac desteği sunup sunmayacağı yönündeki sorulara karşı karamsar olan Luckey; Apple’ın yeni ve güçlü bir bilgisayar yapması durumunda destek vereceklerini açıkladı.

Oculus Rift CEO’su tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamaların genellikle Apple bilgisayarların grafik kartlarına dikkat çekiyor. Mac Pro için astronomik fiyatlar ödendiğini ancak içindeki AMD FirePro D700 ekran kartının Oculus Rift’i kaldıramayacağını belirten Lucky, Apple bilgisayarların daha iyi bir grafik kartının olması gerektiğini savundu. Peki Mac Pro’ların grafik kartları gerçekten çok mu kötü?

Apple bilgisayarlarının grafik işlemci konusunda biraz cimri olduğunu söyleyebiliriz ancak Oculus yetkilerinin abarttığı kadar kötü olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Oculus’un açıklamalarına karşılık şimdilik Apple cephesinden resmi bir açıklama gelmezken yeni gelişmeler oldukça sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri