Yeni iPad Pro 4K Özelliği İle Geliyor

ipad pro 2 tablet

Teknolojinin önemli firmalarından biri olan Apple’ın 9.7 inçlik ekran boyutuna sahip iPad Pro tablet modeliyle ilgili yeni sızıntılar gelmeye devam ediyor. Gelen son bilgilere göre iPad Pro, 4K video kayıt özelliğine sahip 12 Megapiksellik kameraya sahip olacağı yönünde.

 

Daha önce satışa sunulan 12.9 inçlik iPad Pro modelini fazla büyük ve pahalı bulanlar için Apple tarafından 21 Mart tarihinde düzenlenecek olan etkinlikte 9.7 inçlik tablet modeli resmi olarak duyurulacak.

 

iPad Pro Teknik Özellikleri

Daha Fazlası


1 182

 

Tabletin kasa detayları ve teknik özellikleri neredeyse kesinleşti diyebiliriz. 9.7 inçlik ekran boyutuna sahip olacak iPad Pro ile ilgili sıcak bilgiler gelmeye devam ediyor. 9to5mac sitesinde yayınlanan habere göre; 9.7 inçlik iPad Pro, 4K video kayıt yapma özelliği bulunan 12 Megapiksel kameraya sahip olacak.

 

iPhone 6s modeliyle birlikte 4K özelliğini cihazlarında kullanmaya başlayan Apple; yeni iPad Pro tablet modelinde de 4K video kayıt özelliğine yer vermesi bekleniyor. LED Flaş ile desteklenmesi beklenen arka kameranın aynı  iPhone 6s kalitesinde olacağını söyleyebiliriz.

 

iPad Pro Apple A9X işlemcisine sahip olup, 4 adet hoparlör, akıllı klavye ve akıllı kalem desteği, 3 – 4 GB RAM seçenekleri ile birlikte raflardaki yerini alması bekleniyor. 21 Mart tarihinde düzenlenecek olan etkinlikte resmi olarak tanıtılması beklenen iPad Pro ile birlikte 4 inçlik iPhone ve Apple Watch 2’nin de tanıtılması bekleniyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri