Bugatti Veyron Chiron Uçağa Kafa Tutuyor – Bugatti Veyron Chiron Mükemmel Özellikleri

bugatti-veyron-chiron

Dünya genelinde tüm otomobil tutkunları tarafından büyük bir heyecanla beklenen Cenevre Otomobil Fuarı 3 Mart itibariyle kapılarını ziyaretçilere açacak. Birbirinden başarılı ve mükemmel araçların sergileneceği fuara dünyanın dört bir yanından ziyaretçileri akın akın gelmesi bekleniyor.

 

Fuarda sergilenecek olan en dikkat çekici araçlardan biri de Bugatti Veyron olacak. Mükemmel tasarımı üst düzey teknik özellikler ile donatılan Bugatti ailesinin yeni üyesi Bugatti Veyron Chiron, fuarın en dikkat çeken araçlarından biri olacak.

 

Uzun zamandan beri merakla beklenenen Bugatti Veyron Chiron, 2016 Cenevre Fuarı ile birlikte görücüye çıkıyor. Tasarım olarak kusursuz görüntüye sahip olan Chiron’un kaputunun altında ise tam bir canavar bulunuyor.

Daha Fazlası


1 9

 

Bugatti Veyron Chiron Muhteşem Özellikleri

Saatte 420 km hız yapabilen Chiron, 8 litre – 1500 beygir W16 motora sahip. Kafanızda canlandırmak için küçük bir kıyaslama yapacak olursak; Formula 1 Mercedes pilotlarından Lewis Hamilton’un kullandığı araç 900 beygir motora sahip. Bugatti’nin yeni modeli ise 1500 beygir ve caddelerde de rahatlıkla hareket edebilecek.

 

2,5 saniye gibi bir sürede 100 km hıza ulaşan Chiron’un fiyatının dudak uçuklatması bekleniyor. Her yönüyle kusursuz özelliklere sahip olan Chiron’un saatte 420 km hız yapması gerçekten inanılmaz diyebiliriz.

Eğer Bugatti Veyron Chiron gibi bir aracınız olursa orta seviye bir uçakla kafa kafaya yarışabilirsiniz. Hemen belirtelim Veyron Chiron’un 420 km’lik hızı sınırlandırılmış hali. Eğer sınırları kaldıracak olursanız saatteki hızı 461 km’ye kadar çıkıyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri