Samsung’da Sürpriz Satın Alma Hesapları

Rap müziğinin kuvvetli seslerinden olan Jay – Z, bundan birkaç ay öncesinde Samsung’un Silikon Vadisi’ndeki genel merkezinde görüntülendiğinde, müzik oynatım hizmeti olan Tidal ile ortaklık meydana getirdiği benzer biçimde muhtelif iddialar gündeme geldi. Cenup Koreli teknoloji devinin Milk Music şeklinde hizmetleri için içerik stratejisi geliştirdiği birimini gezdiği iddia edilen Jay – Z’nin Samsung ile kurmuş olduğu haberleşme neticeleri yeni yeni ortaya çıkmaya başladı.

New York Post tarafınca değişik kaynaklara dayandırarak yayınlamış olduğu habere bakılırsa, Samsung; Jay – Z’nin patronu olduğu müzik oynatma platformu Tidal’i bünyesine kazandırmak amacıyla meşhur sanatçıyla muhtelif görüşmelere sürdürüyor. Söylentilere bakılırsa, Samsung şirketi Tidal yetkilileriyle uzun zamandan beri haberleşme halinde.

Daha Fazlası


1 182

Konuyla alakalı olarak uzun zamandan beri ortalıkta dolaşan iddialar yüzünden bu büyüme o kadar da sürpriz sayılmaz. Samsung ve Tidal’dan mevzuyla alakalı olarak şimdilik resmi bir izahat yapılmasa da muhtelif kaynaklar ‘iki şirketin gerçekten büyük ortaklık üzerinde çalışmalar yaptığı ve bundan dolayı ortaya çıkması muhtemel sızıntıları önlemek için sır gibi saklandığı’ belirtiliyor.

Apple Music’in sektörde popülaritesini hızla yükseltmesi ve Google’ın Spotify’i satın alacağı söylentilerinin artmasından sonrasında sor dönemler geçiren Tidal, Samsung ile anlaşarak yine sektörde iddialı konuma gelmek isteyebilir. Zamanla bu anlaşmaların olup olamayacağını öğrenmiş olacağız.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri