LG G5’te Snapdragon 652 Şoku

lg-g5-islemci

Akıllı telefon sektörünün en önemli firmalarından olan LG, 2016’ya damga vurması beklenen amiral gemisi modeli G5 ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Telefonla ilgili gelen son haberlere göre LG G5 belli ülkelerde performans olarak daha mütevazi bir işlemci ile birlikte satışa çıkacak. İspanyol pisapapeles sitesinde yer alan habere göre LG G5, özellikle Güney Amerika’daki bazı ülkelerde donanım olarak daha düşük özelliklerde satışa çıkacak.

 

LG G5 Mükemmel Özelliklerle Gelecek

LG’nin yeni amiral gemisi modeli olacak olan G5 küresel pazarda üst düzey özelliklerle birlikte raflardaki yerini alacak. Ülkemizde de dahil olmak üzere satışa sunulacak LG G5’te bulunan özelliklerden bahsedecek olursak;

Daha Fazlası


1 158
  • Snapdragon 820 işlemci
  • 4 GB RAM
  • 32 GB dahili depolama alanı gibi özelliklerle birlikte satışa sunulacak.

 

Güney Kore’de satışa sunulacak olan G5 modelinde ise Snapdragon 652 işlemci ve  3 GB RAM’e yer verilecek. Snapdragon 652 ile her ne kadar orta segmentin en iyi işlemcisine sahip olsa da G5’in amiral gemisi modeli olduğunu belirtelim ve Snapdragon 820 ile  baş etmesinin mümkün olmayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Ayrıca Güney Kore’de satışa sunulacak G5’in daha düşük ve daha eski bir bellek teknolojisinin kullanılacağı da gelen bilgiler arasında.

 

G5’in Güney Kore serisinde bunun dışında LG 360 VR sanal gerçeklik gözlüğünü ne yazık ki desteklemeyecek. Snapdragon 652, 3GB RAM ve Adreno 510 GPU grafik işlemci, üst düzey oyunlar için pek de iyi performans sunmayacağa benziyor. Hemen belirtelim, bu konuyla ilgili olarak şimdilik LG cephesinden resmi bir açıklama yapılmadı.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri