Facebook’un Canlı Yayın Özelliği Android Platformda

facebook-canli-yayin

Daha Fazlası


1 22

Sosyal paylaşım sitesi Facebook, Android işletim sistemli cihazlar için Canlı Yayın özelliğini hayata geçireceklerini açıkladı. İlk olarak Amerika’da yayınlanacak olan özelliğin önümüzdeki haftadan itibaren kullanıcılarla buluşması bekleniyor. Bilindiği gibi Facebook, geçtiğimiz haftalarda Google’a yaşanması muhtemel problemler sebebiyle, akıllı cihazlarda bulunan Google Play Store’daki uygulamalarını geri çekebileceğine yönelik sinyaller vermişti.

 

Bu durumu test etmek için bir hafta süreyle Facebook uygulamasını Google Play Store’dan kaldıran Facebook, bu süre zarfında herhangi bir kullanıcı eksikliği tepkisiyle karşılaşmayınca bunu uygulamaya koymasına kesin gözüyle bakılıyordu. Android Central’da yer alan habere göre bundan sonraki süre zarfında Facebook, ‘Canlı Yayın’ özelliğini Android işletim sistemli cihazlara uyumlu konuma getireceğini açıkladı.

 

Bundan önceki sürümde sadece Apple kullanıcılarına hizmet veren Facebook’un ‘Canlı Yayın’ özelliği, meraklı bekleyişin ardından Android platformundaki yerini almaya hazırlanıyor.

 

Facebook Canlı Yayın Nasıl Kullanılacak?

İlk olarak Amerika’da önümüzdeki haftadan itibaren kullanıma sunulacak olan özellik için yapılması gerekenler şunlar;

  • İlk olarak Facebook ileti yazma bölümünden haber yazma tercihlerinden ‘Canlı Video’ özelliğini seçmeniz gerekecek.
  • Bu aşamadan sonra size ‘Canlı Video’ ile yayına katılacak olan kullanıcıların sizi göreceği uyarısı çıkar.
  • Daha sonrasında siz ‘Canlı Video’ uygulamasından yayına kimlerin katılabileceğini belirlemeniz istenecek.
  • Daha sonra başlayacak olan canlı yayında sizi kimlerin izlediği, kaç kişinin izlediği size anında bildirilecek. Ayrıca ‘Zaman Çizgisi’ özelliği sayesinde kaydedilmiş olan yayını daha sonra tekrar izleyebilecekler.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri