Apple IOS 10 ve OS X 10.12 modellerinin özelliklerini duyurdu

 

  Apple  IOS 10 ve OS X 10.12 modellerinin özelliklerini duyurdu

Daha Fazlası


1 182

  Apple  IOS 10 ve OS X 10.12 modellerinin özelliklerini duyurdu

Apple yepyeni IOS 10 ve OS X 10.12 modellerinin özelliklerini Japon web sitesi kullanıcılara duyurdu.
Japon web sitesi, mevzubahis modellerin fotoğraf uygulamalarına yepyeni özellikler ilave ettiğini ifade etti. Fotoğraf çekimlerinde, kullanıcıların parlaklık ayarlarını dokunmaktik uygulamalarla kendilerinin yapabileceklerini ifade etti.
Mac Otakara, EXIF bilgilerini kişiye yönelik aranjman araçlarının da yepyeni modellere ekleneceğini ifade etti. Yepyeni fotoğraf uygulamalarının yanında eklenen en önemli özelliğin de Siri olduğu belirtildi.. Siri nedir derseniz  PC programı olup, zeki şahsi asistan olarak tanımlanmaktadır.

Kullanıcıların iletilerini gönderebilir ve rezervasyonlarınızı yapabilir.Hatta hepten fazlasını yapabileceğini söyleyen Mac Otakara, şarja takılı takdirde iken “Hey Siri” komutu ile etkin duruma gelebileceğini ifade etti.
Bu yazılımın maksadı, sualleri cevaplayarak tavsiyeler de bulunmak ve kullanıcıyı yönlendirmektir. Siri tek an önce 2010 senesinde App Store’da IOS uygulaması olarak kullanıcılara tanıtıldı.Siri firması ilk enbaşta Android ve Black Berry’de de bu uygulamanın kullanılabileceğini izah etse da, Siri’yi Apple satın aldıktan daha sonra iptal edilmiştir.
Siri’nin Türkçe dili ile tüketimi bir an önce iOS 8.3 Beta 2‘de olup, 8 Nisan 2015’te iştirak eden iOS 8.3 güncellemesi ile bütün telefon kullanıcılarına sunulmuştu.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri