Akıllı Çöp Tenekesi İle Tanışmaya Hazır Olun Akıllı Çöp Tenekesi Nedir Ne İşe Yarayacak?

akilli-cop-tenekesi

Günümüzde teknolojinin hızına yetişmek o kadar zor ki gün geçmiyor yeni icatlar çıkmasın. Teknolojinin son geldiği noktalardan biri de akıllı çöp tenekesi. Fransız bir şirketin geliştirdiği akıllı çöp tenekesi sektöre bambaşka bir boyut kazandırdığını söyleyebiliriz.

Geçtiğimiz günlerde Samsung tarafından tanıtımı yapılan akıllı buzdolabının yankıları sürerken şimdi de ağ bağlantılı bir çöp tenekesinin tanıtılması kullanıcılara şaka gibi gelse de Fransız Sigfox firmasının oldukça ciddi olduğunu söyleyebiliriz.

 

Daha Fazlası


1 182

Akıllı Çöp Tenekesi Nedir? Ne İşe Yarar?

Peki akıllı çöp tenekesi nedir ne işe yarar diye insan sormadan edemiyor. Akıllı çöp tenekesi, doluluk oranını anlık olarak belediye yetkililerine aktarıyor, çöp tenekesi tamamen dolduğunda ise doğrudan ana merkeze haber ediyor. Bu sayede belediye görevlileri öncelikle hangi bölgelerdeki çöpleri toplayacağı konusunda önceden bilgilendirilmiş oluyor.

Biraz garip bir icat olsa da akıllı çöp tenekesinin sokaklar haricinde kullanılıp kullanılmayacağı şimdilik bilinmezken belediyelerin işine ne ölçüde yarayacağını da zamanla görmüş olacağız. Özellikle büyük şehirlerde rağbet görmesi beklenen akıllı çöp tenekesinden İspanya’nın Barcelona belediyesi şimdiden 200 adet sipariş vermiş.

Akıllı çöp tenekesi ülkemize gelmiş olsa nasıl bir izlenim oluşturur?

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri