Facebook Yeni İfadeleri Nasıl Kullanılır?

facebook-yeni-emoji-ozelliği

Dünya genelinde milyonlarca aktif kullanıcısı bulunan Facebook, bundan birkaç gün önce yepyeni bir özelliği daha faaliyete geçirdi. Yeni özellikle birlikte Facebook, ‘Beğen’ butonu üzerinde yeni bir düzenlemeye giderek emoji ifadelerini kullanıcılarla buluşturdu. Peki bu emoji ifadeler ne işe yarayacak, Facebook yeni ifadeler nasıl kullanılacak? İşte detaylar.

 

Facebook’tan Yepyeni Özellik

Daha Fazlası


1 22

Geçtiğimiz günlerde Facebook tarafından yepyeni bir özellik daha faaliyete sunuldu. Beğen butonu ile ilgili yapılan yeni düzenleme sayesinde bundan böyle ‘Beğen’ butonu yerine değişik emoji ifadeleri kullanılabilecek. Aslında Facebook’un bu yeni özelliği çok da yeni sayılmaz. Çeşitli ülkelerde test aşamalarını tamamlayan Facebook, tüm dünyayla birlikte ülkemizde de yeni özelliğini kullanıcılarla buluşturdu.

Yeni emoji özelliği sayesinde bundan böyle hakkında yorum yapmak istediğiniz gönderi hakkındaki duygularınızı bu emojiler sayesinde ifade edebileceksiniz. Peki Facebook’un yeni emoji ifadeleri nasıl kullanılır?

 

Facebook’un Yeni Emoji İfadesi Nasıl Kullanılır?

Facebook’un yeni emojilerini kullanmak oldukça basit. Beğendiğiniz ve duygularınızı ifade etmek istediğiniz gönderi hakkında emoji bırakmak için ‘Beğen’ butonu üzerine basılı tuttuktan sonra karşınıza pop-up penceresi gelecek.  Bu pencere üzerinden parmağınızı sürükleyerek karşınıza çıkan emoji ifadelerinden istediğinizi seçin. Seçtiğiniz ifadeye karar verdikten sonra parmağınızı kaldırmanız yeterli olacaktır. Böylelikle seçmiş olduğunuz emoji ifadenin hemen altındaki yerini almış olacak.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri