Samsung Galaxy S7 ve LG G5’te Beklenmedik Hafıza Kartı Özelliği

samsung-hafiza-karti

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, Galaxy S6 ve Galaxy Note 5 modellerinde hafıza kartı desteği özelliğine yer vermemişti ve bu durum pek çok kullanıcı tarafından tepkiyle karşılanmıştı. Bu durumu göz önünde bulunduran Samsung yetkilileri 2016 yılında piyasaya sunacakları Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modellerinde hafıza kartı desteğine yer vermesi bekleniyor. Ancak gelen iddialara göre hafıza kartı desteği kullanıcıların beklediği biçimde olmayacak.

 

Bilindiği gibi Android işletim sistemli cihazlarda hafıza kartına Play Store’dan uygulama yüklemek mümkün değildi. Hafıza kartlarına sadece video, fotoğraf gibi belli başlı dosyaların aktarımı yapılıyordu. Daha sonrasında Android M ile birlikte hafıza kartlarına uygulama yükleme özelliği de getirildi. Android M özellikli telefonlarda telefon hafızası ve hafıza kartı tek parça halinde gözüküyordu.

Daha Fazlası


1 158

 

Samsung Galaxy S7 ve LG G5’te Beklenmedik Gelişme

Teknoloji gündeminde yer alan haberlere göre LG G5 ve Samsung Galaxy S7 modellerinde Play Store üzerinden indirilecek olan uygulamalar yalnızca telefonun dahili hafızasına yüklenebilecek. Her ne kadar ilk etapta bu durum olumsuz düşüncelere yol açsa da her iki firmanın da kendilerine göre haklı bir nedeni bulunuyor. Buna göre LG ve Samsung’un tercih ettiği klasik hafıza kartı yöntemi ile fotoğrafları ve videoları diğer cihazlara rahatlıkla aktarım yapılabilecek. (Android M modellerinde bu durum mümkün değildi)

2016 yılına damga vurması beklenen Samsung Galaxy S7 ve LG G5’in ne kadar başarılı olacaklarını zamanla göreceğiz. Sizce LG G5 mi Samsung Galaxy S7 mi?

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri