Samsung’tan şimdide akıllı ayakkabı geliyor

Telefon satışlarından olması gerektiği kadar kar edemeyen Samsung, hemen çeşitli bir alanda şansını denemeye geçti.
IoT (Web of Things) kısaltmasından esinlenen adı IoFIT meydana gelen ayakkabı Samsung’un bizzat içerisinde yer alan ürün geliştirme şirketi Salted Venture aracılığıyla tasarlandı.

Samsung'tan şimdide akıllı ayakkabı geliyor
Samsung’tan şimdide akıllı ayakkabı geliyor
Daha Fazlası


1 182

Üzerinde basınç sensörleri yer alan ayakkabı, kullanıcının duruşunu, balansını ve ağırlık dağılımını ölçebiliyor. Böylelikle sporculara, yaptıkları spor dalına yönelik, stillerini geliştirmeleri için önerilerde bulunabiliyor. “Kişisel koç“olarak da hatır alan ayakkabının bilhassa ağırlık kaldırma, golf ve koşu dallarında sporculara vereceği özel tavsiyelerle faydalarının olması bekleniliyor.

Samsung'tan akıllı ayakkabı geliyor
Salted Venture, Samsung aracılığıyla kurulan tek çeşit “start-up”. Firmanın maksadı ise Samsung personelinin bizzat fikirlerini Samsung kaynaklarıyla geliştirerek piyasada avantaj sağlamaları ve Bu arada geliştirdikleri ürünün gelirlerinden büyük hisse alarak, getiri elde etmeleri…
Öte taraftan, Salted Venture ve Samsung akıllı ayakkabı fikrini ilk defa meydana atan şirket değil. Çinli Xiaomi de aynı tek zeki ayakkabı üstünde çalıştığını bundan önce duyurmuştu.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri