SEO Nedir?

Bir sitenin olmazsa olmazları arasında yer alan SEO nedir? SEO ne işe yarar? SEO gerçekten siteler üzerinde bir etki yaratabilir mi? SEO’nun önemi nedir? Gelin sizlerle beraber bu başlıklar altında makalemizi yazalım ve işte sizlere SEO nedir? adlı makalemiz..

Yukarıda sizlere SEO’nun bir site için olmazsa olmaz olduğunu söyledik ve evet, bu bir gerçektir. Eğer rakiplerinize karşı bir sıfır en önde olmak istiyorsanız ve arama motorlarında iyi bir sıralamaya sahip olmak istiyorsanız SEO yöntemlerini uygulamanız gerekiyor fakat SEO yararlı olduğu kadar zararlı da olabilir. SEO’nun 2 türü mevcut, bunlar; ”White Hat SEO, Black Hat SEO”. White Hat anlayacağınız üzere beyaz şapkalı demek ve siteleriniz için yararlı olan SEO çalışmalarını temsil ediyor, Black Hat ise zararlı olan SEO çalışmalarıdır.

Daha Fazlası


1 18

[mks_pullquote align=”left” width=”300″ size=”24″ bg_color=”#000000″ txt_color=”#ffffff”]Seo’nun püf noktaları nelerdir?Seo nasıl yapılır?Seo’da kesinlikle yapılması gerekenler[/mks_pullquote]

Siteniz üzerinde neredeyse yaptığınız her bir yöntem SEO işlemidir yani sitenize eklediğiniz makaleler, makalelerinizin içerisine eklediğiniz etiketler veya sitenize verdiğiniz başlık. İşte bunların hepsi birer birer SEO yöntemidir fakat bu SEO, temel SEO yöntemleridir yani bu yöntemlerin hepsini diğer sitelerde yapıyor. Birde ücretli olarak SEO yöntemleri vardır eğer sitenizin arama motorlarında hızlıca yükselmesini veya bir marka değeri taşımasını istiyorsanız ücretli SEO yöntemlerine başvurabilirsiniz.

Bizim sizlere önerimiz; ”Webmaster forumlarında satılan SEO paketlerine aldanmanız çünkü bu paketlerin içeriğinde yer alan bir çok site arama motorları tarafından zararlı olarak işaretlenmiş durumda.”

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri