Notepad Nedir?

Notepad uygulaması bilgisayarımıza yüklü olarak gelmez fakat Notepad’i aynı bir yeni metin belgesi veya yeni word belgesi olarak düşünebilirsiniz fakat Notepad diğerlerinden daha gelişmiş versiyondadır ve aynı zamanda Notepad’i daha çok yazılımcı kişiler kullanır. Notepad hakkında tüm bilgilere ulaşmak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz ve işte sizlere notepad nedir? Notepad ne işe yarar? adlı makalemiz..

Asıl olarak Notepad değil Notepad++’dır fakat biz yine de zorluk olmasın Notepad diyelim. Notepad bir yazım aracıdır, isterseniz normal yazılarınızı yazabilirsiniz isterseniz yazılım konusunda olan kodlarınızı notepad içerisinde hızlı ve kolay bir şekilde yazabilirsiniz ve Notepad’ı indirmek, kullanmak tamamen ücretsizdir. Notepad’i daha çok normal kullanıcılar yerine yazılımcı kullanıcılar kullanır ve notepad içerisinde kod yazmak gerçekten eğlenceli ve keyiflidir aynı zamanda hızlı ve kolay bir şekilde tüm kodlarınızı yazabilirsiniz. Örneğin; ”Css kodu olarak; ”backg yazdığınız zaman notepad bu kodu tamamlar yani background olarak yazar, bu da işinizi hızlandırmanız adına yararlıdır.” Diğer bir yandan notepad şuanda bir çok yazılım dilini destekliyor. Css, html, php, js ve diğer tüm dillerin hepsini isterseniz notepad içerisinde yazabilirsiniz.

Daha Fazlası


1 18

Yukarıda da dediğimiz gibi notepad, yeni metin belgesinin geliştirilmiş halidir. Yeni metin belgesinde sadece yazım yapabiliyorken notepad ile birlikte kodlarınızın renklendirilmesini sağlayabilirsiniz ve bu da size kod konusunda haliyle yardımcı olacaktır. Notepad’i orjinal sitesinden ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Notepad  İndir

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri