internetiniz İyi Çekmiyorsa Bunları Yapın

TalkTalk internet şirketi Wife sinyallerinin su ve kablolar gibi nedenlerle olumsuz etkilenebilceğini iddaa etti.

İnternet hızlandırma

Daha Fazlası


1 85

İşte internetinizin daha iyi çekebilmesi için sizlere öneriler

ELEKTRİK KULLANILAN HER ŞEY ELEKTROMANYETİK ALAN OLUŞTURUYOR. BU ELEKTROMANYETİK ALANDA GÖZLE GÖRÜLMEYEN ELEKTROMANYETİK DALGALAR

WİFİ SİNYALİNİ OLUMSUZ ETKİLEYEBİLİYOR.

MODEMİNİZ EĞER KABLOLARA YAKIN BİR NOKTADA YA DA ÇOK IŞIK ALAN BİR YERDEYSE MUTLAKA YERİNİ DEĞİŞTİRİN.

ÖZELLİKLE HAREKETİN VE IŞIĞIN YÜKSEK OLDUĞU KORİDORLARA KOYULAN MODEMLERDE SİNYALLER HER ODAYA EŞİT DAĞILMIYOR.

İnternet hızı nasıl arttırılır

ÇOK ELEKTRİK TAŞIYAN EV ALETLERİNİN YANINDA DURAN MODEMDEN YETERİNCE VERİMLİ SİNYAL ALINAMIYOR.

ÖRNEĞİN TV, RADYO VB. ELEKTRONİK CİHAZLARIN YANINDA DURAN MODEMİN WİFİ SİNYALİ GÖNDERME ORANI GİTTİKÇE AZALIYOR.

MODEMİNİZ MUTFAKTAYSA DİKKAT! MUTFAK ALETLERİ WİFİ DALGALARINI OLUMSUZ ETKİLİYOR.BUZDOLABI, MİKRODALGA FIRIN, ÇAMAŞIR VE BULAŞIK MAKİNELERİ DE WİFİ SİNYALLERİNİ AZALTIYOR.BALIK FANUSLARI ÇEVRESİNDE OLAN MODEMİNİZİN YERİNİ DEĞİŞTİRİN.ÇÜNKÜ BU FANUSLARDAKİ BALIĞIN SÜREKLİ HAREKETİ VE SUYUN ETKİSİ WİFİ SİNYALLERİNİ EMEREK DAHA AZ YAYILMASINA NEDEN OLUYOR.AYRICA MODEMİNİZ SADECE BALIK FANUSU DEĞİL SIVININ ÇOK OLDUĞU HER BÖLGEDEN UZAK TUTULMALI.MODEM SİNYALLERİNİN DUVARLAR ARASINDA DOLAŞIMI DUVARIN KALINLIĞINA GÖRE DE FARKLILIK GÖSTERİYOR.ÖRNEĞİN DAHA ESKİ BİNALARDA DUVARIN KALİTESİ, MERMER YA DA DİĞER MALZEMELER WİFİ SİNYALLERİNİ ENGELLİYOR.KABLOSUZ OYUN KONSOLLARI, HOPERLÖRLER WİFİLERDEN GELEN SİNYALLERİ KESEREK DAHA AZALMASINA NEDEN OLUYOR.WİFİ DALGALARI; CEP TELEFONU VEYA RADYO İLE ELDE EDİLEN ELEKTROMANYETİK DALGALARIN AYNISI.CEP TELEFONU VE RADYO DALGALARINDAN TEK FARKI İSE 12 CMUZUNLUĞUNDA OLAN WİFİ DALGALARININ DİĞERLERİNDEN DAHA KISA OLMASI.

PEKİ MODEM UZAKLAŞTIKÇA DÜŞEN VE 45 METRE ÖTEYE GİDEMEYEN SİNYAL NASIL YÜKSELTİLİR?

SİNYALİN DAHA FAZLA ALINMASI İÇİN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENSE MODEMİN OLDUĞU NOKTA. ÇÜNKÜ SİNYALLER DUVARLAR VE METAL YÜZEYLER TARAFINDAN EMİLİP ENGELLENİYOR.

EVDE MODEMİMİZİ KOYDUĞUMUZ YER, SİNYALİN GÜÇLÜ GELMESİNİ BÜYÜK ORANDA ETKİLİYOR.

 • YAPMANIZ GEREKEN İLK ŞEY MODEMİNİZİ MERKEZİ BİR YERE KOYMANIZ. ÇÜNKÜ HER TARAFA EŞİT ORANDA SİNYAL YAYAR.
 • AÇIK BİR YERDE OLMASI İŞİNİZE GELİR. EĞER BİR DOLABA KOYARSANIZ DOLABIN DUVARLARI SİNYALLERİ EMER.
 • GÖRÜŞ AÇISINDA OLMASI İYİ BİR DÜŞÜNCE OLUR. EVİNİZDE EN UZAK MESAFEYİ GÖRDÜĞÜNÜZ VE EN FAZLA SAYIDA ODAYI GÖRDÜĞÜNÜZ YER MUHTEMELEN MODEMİNİZİ KOYABİLECEĞİNİZ EN İYİ KONUMDUR.
 • AYNI ZAMANDA MODEMİNİZİ, YERDEN YUKARI KOYMANIZ İSTEYECEĞİNİZ BİR ŞEY OLUR. ÇÜNKÜ SİNYALLER YERDE KULLANILAN BAZI MATERYALLERİN İÇİNDEN GEÇMEZ.
 • AYNI ZAMANDA ÇOĞU MODEM DALGALARI AŞAĞI DOĞRU YAYMASI İÇİN TASARLANMIŞTIR. YANİ MODEMİ YERE KOYARSANIZ SEBEPSİZ YERE ALT KATA SİNYAL VERİRSİNİZ.
 • PEK ÇOK ELEKTRONİK CİHAZ, MODEMİN SİNYALLERİNİ KARIŞTIRIR. TV, BİLGİSAYAR, MİKRODALGA FIRIN VE İÇİNDE MOTOR OLAN DİĞER CİHAZLAR. MODEMİNİZİ DİĞER ELEKTRONİK CİHAZLARDAN UZAK TUTMAK İSTERSİNİZ.
 • ÇOĞU MODEMİN İKİ ANTENİ OLUR. EN İYİSİ BİRİNİ YATAY, DİĞERİNİ DİKEY AYARLAMANIZ OLUR.
 • CİHAZLAR, DAHİLİ ANTENLERİ MODEMLE PARALEL OLDUKLARI ZAMAN DAHA İYİ ÇALIŞIRLAR. BU SEBEPTENİ LAPTOPLARIN İÇİNDEKİ ANTENLERİ YATAYDIR.
 • AMA TABLET VEYA MOBİL CİHAZ KULLANIYORSANIZ TAMAMEN TUTUŞUNUZA GÖRE DEĞİŞİR. YANİ HEM DİKEY HEM YATAY SİNYALİNİZLE, ANTENLELE EN İYİ PARALEL EŞLEŞMEYİ YAKALAMA YANSINIZ OLUR.
 • EĞER AĞINIZIN İYİ ÇALIŞMADIĞINI FARKEDERSENİZ, SİNYAL SEVİYESİNİ ÖLÇEBİLİRSİNİZ.
 • TELEFONUNUZ İÇİN İNDİREBİLECEĞİNİZ PEK ÇOK UYGULAMA VAR. BİR HARİTA ÇIKARIRSANIZ VE NEYİ DÜZELTMENİZ GEREKTİĞİNİ ANLARSINIZ.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri