Google, Akıllı Saatlere Doze Modu Getiriyor

Daha Fazlası


1 182

Google, Android 6.0 Marshmallow ile hayatımıza giren doze mod benzeri bir bir sürü yeniliğin, az bir zaman içinde Android Wear kullanan cihazlara da geleceğini açıkladı!

Google, Akıllı Saatlere Doze Modu Getiriyor
Google, Akıllı Saatlere Doze Modu Getiriyor

Google’ın gün içinde yaptığı ilan Android Wear platformunu kullanan kullanıcılarını heyecanlandırdı. Az bir zaman içinde yepyeni bir güncelleme yayınlayacağını anlatan Google, güncellemenin içeri ile ilgili da haber verdi.

Güncelleme, gündelik işlerinizi kolaylaştırmak amaçlı bir kaç jest, uygulama izinleri, hoparlörler amaçlıi yileştirme ve akıllı saatinizden doğruca bulma yapıp, iştirak eden aramalara da yanıt sunmak benzeri bir çok özellikler içeriyor.

Ama güncellemenin getirdiği yenilikler içinde doze modu yer alıyor. Doze modu, Android 6.0 Marshmallow ile beraber hayatımıza giren ve Android kullanan cihazların batarya ömrüne kritik biçimde katkıda yer alan bir mod. Doze modu, ekran kapalıyken arkaplandaki uygulamaları uyku moduna geçiriyor ve batarya tüketmelerini engelliyor.

Önümüzdeki haftalarda yayınlanacak olan güncelleme bir an önce 2. nesil Moto 360 amaçlı gelecek.

moto-360-marshmallow-güncellemesi

Android Wear kullanan cihazların içinde bulunduğu pil problemi hemen hemen mobil cihazlarınkini geçti. Akıllı saatlerin yaygınlaşmasıyla beraber kullanıcıların batarya konusundaki isyanları da çok artmıştı.

Ayrıca güncelleştirmenin az bir zaman içinde Android Wear kullanan öbür cihazlara da geleceğini düşünüyoruz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri