Apple, Artık Android Uygulamaları Geliştirecek

Apple, Artık Android Uygulamaları Geliştirecek
Apple, Artık Android Uygulamaları Geliştirecek

iPhone’a özel uygulamaların birçoğu, Google Play Store’da yer almaya yavaş yavaş başlıcak. Apple uygulamaları, yakında Android’e de geliyor olacak.

Apple‘ın iPhone ve iPad‘de kullandığı, iOS işletim sistemine has uygulamaların birçoğu, yakında Android’e de gelebilir. Apple CEO’su Tim Cook, daha çok uygulamanın iOS 9‘dan Android’e geçebileceğinin sinyalini verdi.

Android amaçlı hangi Apple uygulamaları var?

2015’in sonlarında Apple Music ile bu vaziyetin önce adımları atılmıştı. Tim Cook bu hali, geliyor olacak adımların ne türlü olacağını rastlamak ve tek durum tahlili inşa etmek üzere gerçekleştirildiğini söylemişti.

Daha Fazlası


1 64

an itibariyle, Google, Apple‘ın App Store‘unda 62 uygulamaya sahip. Apple’ın ise Google Play Store’da yalnızca 3 uygulaması bulunuyor: Apple Music, Move to iOS ve Beats Pill+.

Apple, servisini genişleterek hem tek daha çok ciro elde etmeyi hem tek de daha çok kullanıcıya erişmeyi amaçlıyor. Yalnızca donanımdan değil, verdiği hizmetlerden de ele geçirdiği gelirini artırmayı talep eden Apple, Google Play Store‘da şu ana rağmen daha çok yer alacak gibi.

Hangi Apple uygulamaları gelecek?

Apple CEO’su Tim Cook, hangi Apple uygulamalarının Android kullanıcıları amaçlı sunulacağının detayını artık vermedi. Fakat tek takım uygulamalar var ki, iOS‘ten Android‘e geçtiğimiz üyeler amaçlı olmazsa olmaz nitelikte.

Apple bu sıralar iCloud‘a baya bir yatırım yapma içinde. Resimlerin paylaşımı ve cihazdaki basının buluta meydana gelen eşitlemesini imkanı sunan servis, çok fazla yüksek tek depolama sahası da sunuyor. Beklenen uygulamalar içinde iCloud‘ı çok kolay bir şekilde sayabiliriz.

Android kullanıcılarının rastlamak isteyebileceği en fazla uygulama ise iMessage olabilmektedir. Çünkü LG G4, Nexus 6P benzeri telefonlar kullanıp, grup mesajlarından yararlanamamak bazen sinir bozucu olabilmekte.

Ancak Apple bu uygulamayı Android‘e açar mı, burası belli bir süre alacak gibi. Çünkü Apple’ın kendine has uygulamaları, iPhone satış rakamları tarafından çok yüksek  önem taşıyor.

Gelirini fazladan artırmayı hedef alan Apple, Android amaçlı getireceği uygulamalarında engellemeler da yapabilir. Şu An Amaçlı uygulamalar amaçlı belli tek tarih bilgisi olmasa da, gelişmelerden haberdar etmeye aynı ritimde devam edeceğiz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri