AdBlock Nedir?Adblock ne işe yarar?

Google Chrome’ın gözde uygulaması olan ve popülerliğini sürekli arttıran uygulaması olan AdBlock nedir? Adblock ne işe yarar? adlı makaleyle sizlerin karşısındayız. Eğer AdBlock hakkında bilgi edinmek istiyorsanız veya AdBlock’ın ne işe yaradığını öğrenmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz..

Daha Fazlası


1 18

AdBlock, reklam engelleme uygulamasıdır. Nerede olursa olsun, ister Youtube’da ister normal bir internet sitesinde hepiniz bu internet sitelerinin karşınıza çıkardığı reklamlardan sıkıldınız mı değil mi? veya Youtube’da bir video izlerken ara gireye reklamlar çok sıkıcı değil mi? İşte bu soruna çözüm getirmek isteyen internet kullanıcıları Google Chrome’ın popüler uygulaması olan AdBlock’u kullanıyor. Google tarafından sürekli karşımıza çıkartılan reklamların sıkıcı olduğunu hepimiz biliyoruz hatta bazen adult reklamlar dahi çıkabiliyor fakat bunların hepsinin önüne geçmek istiyorsanız; ”AdBlock” sizin için fazlasıyla yardımcı olacaktır. AdBlock ilk olarak bir bayan tarafından çıkarıldı ve bugüne gelmesinde tamamen bağış sistemi yararlı oldu yani AdBlock’ın gelişmesi için sürekli birilerinin bağışta bulunması gerekiyordu, bu da oldu hatta son zamanlarda Asus, AdBlock ile bir anlaşma yapıp artık AdBlock yüklü telefonlar çıkartacağını söyledi yani web sitesi sahipleri bu durumdan fazlasıyla muzdarip hale gelecek.

AdBlock, 2 türdür. Bir normal AdBlock vardır birde AdBlock premium vardır fakat premium olan ücretlidir yani premium’a sahip olarak daha fazla reklam engelleme özelliğine sahip olabilirsiniz. AdBlock şuanda 10 milyondan fazla kullanıcı tarafından kullanılıyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri