Cep faturanız 6 bin lira gelebilir

Apple iOS 9 ile birlikte cihazlarına epeyce güzel yenilikler getirmişti ve bu yeniliklerden biri de kablosuz irtibatın kötü olduğu yerlerde otomatik olarak bu berbat hali idrak edip 3G verisi kullanmanızı imkanı sunan “WiFi Assist” özelliğiydi. Fakat bu nitelik Wi-Fi çekim sahası kötü olduğu  bölgelerde epeyce tehlikeli ve bir iPhone kullanıcısına pahalıya patladı.

CBS News raporlarına yönelik Florida’da hayatını sürdüren bit gence geçenlerde Wi-Fi Assist özelliğini bir çok kez etkili tutması nedeni ile 2.000 $ fatura geldi. iPhone kullanıcısı çocuk maaş verisini 144 GB aştığı amaçlı bu faturaya maruz kaldı.

Daha Fazlası


1 182

Fatura nedeni ile ise hedefte Apple’ın Wi-Fi Assist özelliği var. Bu nitelik, Wi-Fi sinyalinin düşük olduğuna hüküm verdiği vakitlerde telefonu Wi-Fi’dan hücresel veriye çevirebiliyor. Nitelik, iOS 9 işletim sisteminde varsayılan olarak açık tek biçimde başlıyor.

Ashton’ın babası Jeff’in CBS’e söylediğine yönelik maaş faturaları bugüne kadar 250 doları geçmiyordu ve Wi-Fi Assist özelliğinden haberdar değildi. Erkek Çocuğu da daima Wi-Fi’a ilişkili meydana geldiğini düşündüğünü belirtti.

Apple konu ile alakalı yorum yapmış olmasa da, operatör AT&T, kullanıcılara üç çeşitli dikkat mesajıyla sınıra yaklaşıldığını duyurduğu amaçlı problemin kendileriyle alakalı olmadığını ifade etti.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri