Samsung Galaxy S4 Android Root Yapma Nedir, Nasıl Yapılır?

Android işletim sistemi her ne kadar yazılımı ile oynamanıza izin verse bile tam yetki hiç bir süre vermez ve devamlı en uç özellikleri kısıtlar. Bu problemi yalnız telefonumuza ROOT denilen tam yetkiyi vererek aşabiliriz. ROOT yapmak, telefonunuzda asla kullanmadığınız, ilk altığınızda bulunan demirbaş diye tabir edilen lüzumsuz programları silmenize, arzu ettiğiniz programı yüklemenize ve daha bir sürü ucu aleni özellikleri eklemenize imkan tanır. Yalnız unutmayalım ki garantisi idame eden telefonunuza ROOT atarsanız, herhangi bir sıkıntıdan ötürü garantiye ROOT’lu bir halde masraf ise, güvence kapsamı dışına menfaat, bununla beraber yeniden ROOT’u da kaldırabiliriz. Şimdi SAMSUNG GALAXY S4’e nasıl ROOT atılır doğrusu tanım edelim. Sırayla yazılanları uygularsanız, hiç bir problem yaşamadan telefonunuza tam yetki vermiş olmuş olursunuz.

Ilk olarak telefonunuza müsait ROOT dosyasını internette arattırın ve indirin, sonrasında ODİN3.EXE android root atma programını indirdikten sonrasında idare edici olarak çalıştırın ve karşınıza bir pencere gelecek.

Bu ekranda PDA’ ye tıklayıp klasör içindeki cofface_I9500_cwm_recovery_en_new.tar dosyasını görmüş olacaksınız ve onu seçin.
Telefonu kapatın, ondan sonra Download Moduna (ses açma + güç tuşu + home tuşuna aynı anda basıp Samsung yazısını görür görmez bırakın) alın.
Telefonu USB Kablosu ile Bilgisayara bağlayın, Odin programı telefonunuzu gördüyse ID:COM bölümü renk alacaktır. Start butonuna basın. Biraz bekledikten sonrasında telefon tekrar başlatılacak.

Telefon açıldığında kabloyu çıkartın. Recovery moduna alın. Telefon tekrar başlayıp ekranda Samsung Galaxy S4 yazısını görür görmez tuşları bırakın.
Ses Kısma tuşu ile Root Your Phone’u seçin ve Güç tuşu ile onaylayın. Reboot System Now üstünde iken Güç tuşuna basın telefon tekrar başlatılacak.
Telefon açıldığında Menüden SuperSU uygulamasını açın ekranda görmüş olacaksınız. Programı açın ve Continue’ya tıklayın. Installation Success! yazısı çıkınca OK’a tıklayın. Artık telefonunuzu dileğiniz benzer biçimde kullanabileceksiniz.

Şayet Samsung Galaxy S5 sahibiyseniz de şu işlemleri yapabilirsiniz;

Daha Fazlası


1 59

Samsung Galaxy S5 Root Nasıl Yapılır?

Root ; Türkçe’de kök  anlamına gelmektedir.  Root  işlemi  android  telefonlarda  izin verilmemiş dosyaları görebilmeyi, telefonda bulunan bütün dosyaları yedekleyebilmeyi ve şekillendirmeyi elde eden çekirdek yazılımını değişiklik yapma işlemidir. Bu yazımızda Samsung Galaxy S5 iyi mi root edilir  onu açıklayacağız.

Cihazınızı root edebilmek için ilk olarak usb  kablosu ile  bilgisayara bağlayın ve bilgisayarınızın aleti yakınından güvenli olun.  Bilgisayarınızın işletim sisteminde sorun var ise  aleti tanımayabilir ya da  yazılım isteyebilir.   Samsung sitesinden ya da  muhtelif sitelerden aktüel yazılımı indirerek  bilgisayarınızın aleti tanımasını sağlayabilirsiniz. Root işlemine girmeden ilkin  bataryanızın minimum % 50 dolu olduğu için güvenli olun.  Daha sonrasında   root edebilmek için  ODIN isminde programı  indirin.  Daha  sonrasında  Autoroot programını  bir oldukca internet sayfası aracılığı ile indirebilirsiniz.

İndirilen dosyaları  bir klasöre çıkartın. Telefonunuzun  Ayarlar-Diğer- Geliştirici seçenekleri dizinini takip ederek USB hata ayıklama tikini seçiniz.  Telefonu programın görmesini sağlamak için bataryayı çıkarıp yine takının ve  ses azaltma tuşu – Home tuşu ve Power düğmesine   beraber basarak programın görmesini sağlayın.  Telefon açılıp  ekrana bir uyarma iletisi gelecektir.  Bu iletiden sonrasında  ses açma düğmesine basarak  öteki  android logolu ekrana geçin. USB’ile telefonunuzu bağlayın ve  indirdiğiniz  ODIN programını açın.

İndirdiğiniz öteki dosyayı programdan seçerek, start düğmesine basın. Daha sonrasında telefon kendiliğinden  yine başlatılacaktır ve  root   işlemi tamamlanmış olacak.  Samsung Galaxy S5 iyi mi root edilir?  den ilkin bilinmesi ihtiyaç duyulan en mühim husus, bu  işlemi  başka bir telefon için denememenizdir.  Her  telefonun kendine  özgü  root etme dosyaları ve  yönergeleri bulunmaktadır.  Yanlış bir  muamele sonunda  telefon tamamen bozulabilir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri