Samsung Galaxy S4 Android Önbellek Temizleme Nedir, Nasıl Yapılır?

Dünyada en yaygın işletim sistemi olan ve bir oldukca kullanıcının kullandığı günümüzün devi Android işletim sistemi, artılarının yanında birtakım dezavantajları da bununla beraber getiriyor. Bununla alakalı en büyük mesele telefonun önbellek problemi. Önbelleğin girdiğiniz bir çok programdan sonrasında otomatikman arka planda çalıştırılması ve dolu olması, telefonun bir müddet sonra yavaşlamasına niçin olmaktadır. Aslında sanıldığının aksine bu vaziyet oldukça normaldir bundan dolayı, android işletim sistemi uygulamaları her ne kadar kapatsanız bile bir müddet sonra yeniden önbelleğe alan ve daha ilkin girdiğiniz programları hazırda tutmayı sağlayıp, süratli bir halde yine programa girmenize imkan elde eden bir yapıdadır.

Mesela Facebook’ta baktığınız fotoğrafları, Twitter’da okuduğunuz makaleleri baktığınız fotoğrafları, Youtube’da izlediğiniz videoları, internette girdiğiniz siteleri, rehberi, galerinizi ve daha aklınıza gelen bir oldukça işlemi önbelleğe alır ve yine girişinizde basit ulaşmanızı sağlar. Bunun yanında yavaşlama sorununu da bununla beraber getirmiş olduğu gerçeğini göz ardı edemeyiz. Biz de bu yüzden ön belleği devamlı boşaltıp, telefonumuzu rahatlatmak isteriz. Peki GALAXY S4’de ön belleği nasıl boşaltırız?

Daha Fazlası


1 59

Önbellek için program yükleyip telefonunuzu daha da zorlayıp, kompleks hale getirmeyin. Yapmanız gerekenler fazlaca bayağı. Sırasıyla seçenekleri uygulayınız; Ilk olarak AYARLAR > UYGULAMA YÖNETİCİSİ > YÜKLENEN seçeneklerini takip edebilir, en çok önbellekte yer kaplayan uygulamayı seçip ÖNBELLEĞİ SİL seçeneğine tıklayarak işinizi rahatça yapmış olup, telefonunuzu rahatlatabilirsiniz.

Buna alternatif olarak uğraşmak istemiyorsanız, hepsini aynı anda temizleyip, telefonunuzu rahatlatmak istiyorsanız Google Play Store’da bir oldukca bireyin vazgeçilmezi olan CLEAN MASTER, DU BOOSTER benzer biçimde parasız olan uygulamalardan faydalanabilirisiniz.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri