Nokia Lumia Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Güncellemeler  bir telefon için üretilen yeni içerikleri,  telefonun ağırlaşması, donanımların daha iyi kullanılabilmesi için  meydana getirilen yazılımsal yeniliklerdir. Bu yazımızda Nokia Lumia’yı baz alarak Nokia Lumia’da yazılım güncellemesi nasıl yapılır?  sorusunu yanıtlayacağız. Nokia Lumia 520, Nokia Lumia 620 benzer biçimde telefonlarda meydana getirilen işlemler aynıdır.

Telefon güncellemeleri  bilgisayar güncellemelerinden daha rahat  olup şebeke / web üstünden yakın zamanda  gerçekleştirilebilir.  Telefonunuzu  yenileyecek olan güncellemeler çoğu zaman  telefonu  üreten şirketler tarafınca gerçekleştirilir ve piyasaya ücretsiz bir şekilde dağıtımı yapılır.  Bu parasız dağıtımı telefonunuza indirip güncellemeyi gerçekleştirebilmek  için  web bağlantısı gerekmektedir. Nokia lumia aktüel yazılım üretildiğinde  telefona bildirim gelmektedir.  Güncelleme  işlemi uygulanırken, tekrar yazılım yüklemede format atma olduğu şeklinde bildiri, fotoğraf, ses dosyası şeklinde veriler telefonun hafızasından silinmez.

Nokia’nın kendi sitesinde şu şekilde bir ipucu veriliyor

Daha Fazlası


1 59

Güncelleme paketi indirmek için bir Wi-Fi ağına bağlanın. Güncellemeyi başlatmadan ilkin, telefonunuzda kafi pil gücü (minimum %50) olduğu için güvenilir olun ya da şarj cihazını takının. Telefonunuzda güncelleme için kafi alan bırakmanız da gerekebilir (1,5 GB boş telefon alanı önerilir). Kullanılabilir belleği denetlemek için, Ayarlar > Akıllı Depolama (kapasite kontrolü) seçeneklerine dokunun.

Nokia Lumia Windows Phone işletim sistemi kullanır. Bu yazılım güncellemesi dediğimiz şey de aslına bakarsak bu işletim sistemine meydana getirilen bir güncellemedir. Eğer telefonunuz için sunulmuş  güncelleme dosyasının bildirimine ulaşamazsanız, Ayarlar-Telefon Güncellemesi dizinini takip ederek  güncelleme hakkındaki data edinebilirsiniz. Nokia Lumia’da güncelleme yapmak için gelen bildirime dokunup, ekrana gelen  yönergeleri takip etmeniz yeterlidir.

Nokia Lumia yazılım güncellemesi nasıl yapılır? sorusundan ilkin bilinmesi ihtiyaç duyulan en mühim şey, yazılımı yüklerken şarzın bitmesinin telefona zarar vereceğidir. Güncelleme işlemi yapılırken  bataryanın %50 civarında dolu bulunmasına ve Telefonun minimum 1,5 Gb kafi alana haiz bulunmasına itina gösterin. Yönergeleri takip ettikten sonrasında  güncelleme işlemi kendiliğinden adım atar ve telefon  muayyen aralıklarla yine başlatılır. Bu muamele Nokia Lumia’da ortalama olarak 45 dakika 1 saat aralığında sürmektedir. Telefon güncellemesi yapıldıktan sonrasında  tam verim alabilmek  için ek güncelleştirmeler gerekebilir.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri