Skype Nedir?

Messenger(MSN)’in yerini alan Skype şuanda ne işe yarıyor, Skype ile birlikte hayatımıza hangi yenilikler geldi, Skype kimler tarafından yönetiliyor, Skype tam olarak neyi ifade ediyor? Gelin sizlere bunların hepsini açıklayalım ama ana hedefimiz ”Skype nedir?”, Skype’ın ne olduğunu merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz..

Daha Fazlası


1 18

Skype Nasıl Kullanılır

Skype, mesajlaşma uygulamasıdır. Mesajlaştığınız gibi görüntülü konuşmalar ve sesli konuşmalarda yapabilirsiniz. Skype’ı şuanda Microsoft yönetiyor ve eski bildiğiniz Messenger (MSN)’in yerini Skype almış durumda. Messenger kaldırıldıktan sonra tüm herkes Skype‘a geçiş için zorunlu olarak uyarıldı ve şuanda Messenger’ın kullanımı hiç yok denecek kadar az diyebiliriz.

Skype sayesinde toplantılarınızı yapabilirsiniz, ülkenin neresinde olursa olsun istediğiniz kişiyi ücretsiz bir şekilde arayabilirsiniz. İnternet üzerinden yayın veren Skype tamamen ücretsiz olup hem bilgisayarlar için çıkarılmıştır hem de akıllı telefonlar için. Akıllı telefonunuzun uygulama mağazasına girdikten sonra; ”Skype” yazarak Skype’ı ücretsiz bir şekilde akıllı telefonunuza indirebilirsiniz. Skype, kontör sistemiyle çalışmaktadır ve eğer Skype profilinize kontör yüklerseniz tüm herkesi normal bir telefondan arıyormuş gibi aramalar yapabilirsiniz. Skype’a alternatif olarak bir çok program bulunuyor fakat şuanda en çok kullanılan olarak Skype seçilmiştir.

Yukarıda da dediğimiz gibi skype sayesinde tüm görüşmelerinizi yapabilirsiniz. Diğer bir yandan Skype’ı bir Whatsapp mesajlaşma uygulaması gibi düşünebilirsiniz çünkü Whatsapp‘a ne varsa hepsi Skype’da da var hatta Skype’da görüntülü konuşma özelliği bile mevcut…

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri