Windows 10 Mobile’a Bir De Böyle Bakın

windows-10-mobile- robson

 

Daha Fazlası


1 182

Kısa süre önce tanıtımı yapılan Windows 10 Mobile, şimdilik resmi olarak dağıtılmaya başlamadı. Mobil cihazlarda şimdilik Lumia 950, 950 XL ve Lumia 550 modelleriyle birlikte gelen Windows 10 Mobile’ın almış olduğu tepkiler için beklentilerin uzağında kalmışa benziyor diyebiliriz.

 

Brezilyalı arayüz tasarımcısı olan Robson Jobs’un ise kafasında değişik bir Windows 10 Mobile bulunuyor. Robson Jobs, konseptinde Windows 10 Mobile’ın arayüzünde bazı değişiklikler yapma ihtiyacaı duyuyor. Konsepti oluşturmak için Adobe Premiere Pro ve Illustrator’dan yararlanan Robson Jobs, ufak değişiklikler yapsa da işletim sisteminin genel görünüşünü büyük oranda değiştiriyor.
Değişimlerin en önemlilerinden biri giriş ekranında bulunan canlı kutucukların etkileşimli ve saydam hale getirilmiş olmasını söyleyebiliriz. Uygulama listesinde bulunan büyük metin kutusu da çok daha ufak bir arama düğmesiyle değişim yaşamış. Metin kutusunu görünür hale getirmek için bu düğmeye dokunmanız gerekecek. İşlem merkezindeki değişiklikler de dikkatlerden kaçmıyor. Buradaki saydam arka plan, widgetlar ve ilerleme çubukları yeniden düzenlenmiş.
Robson Jobs’un konsepti Windows 10 Mobile’ı şimdiki halinden daha olgun ve kullanıcı dostu bir işletim sistemi gibi gösteriyor. Microsoft’un bu konsepti kullanıp kullanmayacağını bilemeyiz ancak yine de Jobs’un konseptinden küçük ipuçları almasında yarar olduğunu söyleyebiliriz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri