Telefonlar İçin Profesyonel Zeiss Lens Geliyor – Zeiss Lens Nedir?

zeiss-lens

Daha Fazlası


1 182

Optik lens sektörünün en önde gelen firmalarından olan Zeiss ve bir başka önemli firma ExoLens birlikte hareket ederek mobil cihazlar için DSLR kalitesi sunacak yepyeni lensleri kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor. Pek çok kişinin özellikle Nokia marka telefonlarda duyduğu ‘Carl Zeiss’ adını şimdilerde ayrı bir firma olan Zeiss ile duymaya devam ediyoruz.

Optik lens kategorisindeki en önemli firmalardan olan Zeiss ve ExoLens ortaklığında mobil cihazlar için mükemmel kalitede yeni lensler üretilecek. İlk etapta iPhone 6 ve 6s için geliştirilecek olan lenslerle mükemmel fotoğraflar çekme şansına sahip olacaksınız. CES 2016 Fuarı kapsamında tanıtımı yapılan lensler ile mükemmel bir deneyim sunmayı hedefleyen Zeiss, ilerleyen günlerde diğer telefon modelleri için de lensleri geliştirecek.
Fish eye, makro lensler başta olmak üzere pek çok farklı oranlara sahip olması beklenen bu optik lensler ile ilgili şimdilik satış fiyatı bilgisi bulunmuyor. Fakat lenslerin satış fiyatının çok da ucuz olmayacağını söyleyebiliriz. Lensleri satın alan kullanıcılar telefon markası ve modeli ne olursa olsun dünyanın en iyi kameralı telefonuna sahip olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.
Yeni lenslerin piyasaya çıkış tarihinin 2016’nın ikinci çeyreğini bulması beklenirken, Zeiss firmasının lensleri özellikle profesyonel fotoğrafçılar tarafından test edilmiş ve tam not almayı başarmış.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri