Yeni Yılda Yepyeni Facebook

folio-for-facebook uygulaması

 

Dünya genelinde milyonlarca aktif kullanıcısı bulunan Facebook’un Android sürümü için Folio for Facebook uygulaması geliştirildi. Google Play Store’daki yerini alan Folio for Facebook, ücretsiz olarak Android cihazlara yüklenebilecek. Folio for Facebook nedir nasıl kullanılır işte detaylar.
Yepyeni Bir Facebook’la Tanışın

Daha Fazlası


1 6

Bilindiği gibi Android işletim sistemlerdeki Facebook uygulamasında zaman zaman aşırı yavaşlamalar oluyor ve bu da kullanıcılar tarafından tepkiyle karşılanıyordu. Konuyla ilgili gerekli çalışmaları yapan yetkililerbu sorunu ortadan kaldırmak için çeşitli yöntemler uyguluyordu.

Geçtiğimiz yıl Facebook Lite uygulamasını yayınlayan yetkililer yavaşlama sorununu ortadan kaldırmayı başarmış ve büyük beğeni toplamıştı. Bugün ise yepyeni bir Facebook uygulaması daha Play Store’daki yerini aldı. Folio for Facebook uygulaması ile artık Facebook’a daha hızlı girecek ve üstelik batarya kullanım oranı da ciddi anlamda düşecek.

Materyal tasarımı ile ön plana çıkan Folio for Facebook uygulamasında değişik temalar da bulunuyor. Bu temalar sayesinde Facebook’unuzu renklendirebilir, böylelikle klasik mavi Facebook temasından kurtulabilirsiniz. Yine Folio for Facebook’u Bildirim Merkezi’nde bulunan Hızlı Başlat Menüsü’nde kısayol olarak da atayabilirsiniz.

Bildirim merkezinden anlık iletilerinizi takip edebilirsiniz. Böylelikle Facebook üzerinden gelen bildirimlerinizi, mesajlarınızı, arkadaşlık isteklerinizi kontrol edebilirve bu bölümler arasında hızlı bir şekilde gezinebilirsiniz. Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirebileceğiniz Folio for Facebook uygulamasını Android 4.0 ve üzeri cihazlarınızda kullanabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri