Drone Nedir? Drone Nasıl Kullanılır? Tek Kişilik Drone’lar Trafiğe Çıkıyor

 

ehang-184-drone- ne-zaman

Tüm dünyanın büyük bir ilgiyle takip ettiği CES 2016 Fuarı’nda sınırları zorlayan ürünler tanıtılmaya devam ediyor. Fuarda öne çıkmayı başaran ürünlerden biri de tek kişilik drone. İlk kez CES 2016’da görücüye çıkan tek kişilik drone, şimdiye kadar internet ortamında gördüğünüz droneları tamamen unutturacak türden. Drone nedir, drone nasıl kullanılır, dronelar ne zaman çıkacak, Jetgiller gibi uçacak mıyız gibi sorular yeniden gündeme gelmeye başladı.

 

Tek Kişilik Drone: Ehang 184

Daha Fazlası


1 182

Çinli drone geliştiricisi Ehang, CES 2016 Fuarı’nda Ehang 184 isimli tek kişilik drone’u görücüye çıkardı. 4 rötora ve 8 elektrikli motora sahip olan Ehang 184’te dahili GPS de mevcut. Kullanışı ise son derece basit olan Ehang 184’te yapmanız gereken tek şey gitmek istediğiniz rotanın bilgilerini drone’un GPS’ine girmek ve bundan sonrasını Ehang 184’e bırakmak.

 

Ehang 184 Nasıl Kullanılır?

Ehang 184, ortalama 100 kg ağırlığa sahip bir kişiyi hava koşullarına göre ortalama 20 – 25 dakika havada tutabiliyor. Ani gelişen olumsuz durumlara karşı da tam donanımlı olan Ehang 184, tehlike anında güvenli sürüş moduna geçerek yolcunun hayatını hiç tehlikeye atmadan güvenli noktaya iniş gerçekleştirme özelliğine de sahip. Tamamen elektronik bir sisteme sahip olan Ehang 184, fırtına koşullarına karşı da dayanıklı şekilde geliştirilmiş.

Şimdilik birçok ülkede yasak olan drone seyahatleri, gelişen teknoloji ile birlikte yasakları ortadan kaldırabilir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri