Youtube Nedir?

Dünya’nın en büyük ve en geniş video içeriğine sahip olan Youtube’un halen ne iş yaptığını, Youtube’un halen neye yaradığını bilmiyormusunuz veya Youtube hakkında daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var? Gelin sizlere Youtube hakkında olan tüm bilgimizi paylaşalım ve işte sizlere Youtube nedir? adlı yazımız..

Youtube yukarıda da dediğimiz bir video platformudur aynı zamanda sosyal medya uygulaması olarakta düşünebilirsiniz. Youtube şuana kadar 2 kez el değiştirmiştir yani Youtube’un önceki sahipleri ve sonraki sahipleri vardır. Şimdi ki sahibiyse; ”Google” Evet, şuan da Youtube’un yönetimi tamamen Google’ın elinde. Youtube kanallar oluşturmanızı, kanallarınıza çeşitli özellikler vermenizi ve kanalınıza video yüklemenizi sağlayan sosyal medya uygulamasıdır.

Daha Fazlası


1 18

Youtube hem bilgisayar üzerinden hem de akıllı telefonlarınız, tabletleriniz üzerinden yönetilebilir. Diğer bir yandan Youtube’un şuanda en popüler özelliği; ”Para kazandırmasıdır.” Haliyle Youtube, Google’ın elinde olunca birde Google, Youtube için özel bir para kazanma uygulaması oluşturarak videolarınızdan hızlı bir şekilde para kazanmanızı sağlıyor. Youtube videolarınızdan para kazanmak istiyorsanız; ”Videolarımdan para kazan seçeneceğini aktif edip daha sonrada Google Adsense hesabınızla bağdaştırmalısınız.”

Youtube’a alternatif olarak bir çok video platformu bulunuyor fakat bu platformların hiç birisi şuanda Youtube’a rakip bile olamaz, örneğin; ”Dailymotion”, Rusya tarafından yönetiliyor fakat ne yaptı ne ettiyse halen Youtube kadar kullanılmıyor. Youtube yukarıda akıllı telefonlarınızdan da yönetebileceğinizi söylemiştik. Evet, akıllı telefonlarınız uygulama mağazasına girdikten sonra Youtube yazarak mobil uygulamasına ulaşabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri