Lenovo’dan Dev Project Tango Projesi – Project Tango Nedir? Project Tango Ne Zaman Çıkacak?

project tango ne zaman

2015 yılının ortalarında Google aracılığıyla geliştiriciler için açıklanan ve yılın 3. çeyreğinden itibaren satışa sunulması beklenen Project Tango için işler planlandığı gibi yürümemişti. Projenin bitiş tarihi ile ilgili bazı aksaklıklar olmuş ve 2016’ya girmemize rağmen telefonun halen satışa sunulmadığını söyleyelim. Dün akşam açıklama yapma ihtiyacı duyan her iki firma, Lenovo adı altında Project Tango isimli telefonun 2016’nın yaz mevsiminden itibaren küresel pazarda satışa sunulacağını resmi olarak açıkladılar.

 

Project Tango Hakkında

 

Daha Fazlası


1 182

6.5 inçlik bir ekrana sahip olacak olan Project Tango 500 dolardan daha ucuza satılması bekleniyor. Standart phabletlerden daha geniş bir ekrana sahip olacak olan Project Tango, akıllı telefon ile tablet karışımı bir model olacak diyebiliriz. Google yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, Project Tango’nun uygulama geliştiricileri tarafından diledikleri gibi özelleştirebileceklerini ifade edildi.

 

Project Tango Nedir?

 

Project Tango ile geliştiriciler, istedikleri takdirde evlerinin bir odasını oyun alanına çevirebilecekler ve bu telefonla uyumlu cihazlar, daha önce yer aldığı ofis veya dışarıdaki herhangi bir yeri tanıyabilecek. Etrafını 3 boyutlu olarak algılama ve haritalama yeteneğine sahip olan Project Tango’nun prototipi, saniyede 250 bin adet 3 boyutlu ölçüm yapma özellikli sensörlere sahip. Şimdilik geliştiriciler için sadece 200 adet üretilen Project Tango, dünya genelinde satışa sunulmasının 6 ayı bulacağı ifade edildi.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri