Oculus CEO’sundan Beklenmedik Özür

oculus ceo

Sanal gerçeklik gözlüğü öncelikle oyun tutkunları tarafından olmak üzere pek çok teknoloji meraklısının büyük bir heyacanla beklediği ve hızla dünya geneline yayılmasını istediği bir teknoloji kategorisi. Özellikle uzun zamandan beri var olan ve piyasanın tek hakimi olan Oculus Rift‘in başarısına şimdilik ayak uydurabilen başka bir firma bulunmuyor.

 

Facebook tarafından çok ciddi paralar ödenerek alınan sanal gerçeklik gözlüğü Oculus Rift’in satış fiyatı açıklanınca meraklı bekleyiş bir anda yüzlerin asılmasına neden oldu. Çünkü Oculus Rift satış fiyatı dudak uçuklatacak cinsten.

 

Oculus Rift Satış Fiyatı Dudak Uçuklatacak

Daha Fazlası


1 182

Oculus Rift’in 600 dolara satışa sunulacağı açıklandıktan sonra tüm sinirli bakışlar Oculus CEO’su Palmer Luckey’e çevrildi. Kullanıcıların kendilerine göre haklı sebepleri bulunuyor. Oculus CEO’su Palmer Luckey her seferinde Oculus’un ucuz fiyata satılacağını ifade ediyor. Hatta son zamanlarda 350 dolar gibi bir satış fiyatına sahip olacağını söylüyordu.

 

Fakat açıklanan satış fiyatı neredeyse iki katı ve sasece Oculus Rift almanız yeterli olmayacak. Yani meraklı bekleyiş yerini endişeye bırakmışa benziyor. Pahalı bir sanal gerçeklik gözlüğünün satış yapmasının çok zor olduğunu bizzat kendisi söyleyen Luckey’nin fiyat etiketi karşısında nasıl bir tavır takınacağı merak konusu.

 

Oculus CEO’sundan Beklenmedik Açıklama

Reddit’te yapılan soru cevap bölümüne misafir olan Luckey’e satış fiyatının neden çok pahalı olduğu sorulunca Luckey’nin cevabı oldukça yetersiz kalıyor. 350 dolarlık fiyatı fazla düşünmeden söylediğini, o dönemlerde sosyal medyada 1.500 dolar gibi fiyatların döndüğünü ve bundan dolayı ağzından böyle bir fiyat çıktığını söyledi. Ayrıca Luckey 350 dolarlık fiyat tahmini için de özür diledi.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri