Twitter’da Bugün Neler Konuşuldu? Twitter 140 Karakter Sınırını Kaldıracak Mı?

twitter 140 karakter
Dünya genelinde milyonlarca aktif kullanıcısı bulunan sosyal blog sitesi Twitter, yepyeni özelliklerle yeniden gündeme geldi. Bilindiği gibi Twitter paylaşımlarında 140 karakter sınırlaması bulunuyordu. Yeni çalışmalarla birlikte karakter sınırlamasının kaldırılması gündemde.

Twitter kullananların paylaşım yazılarında bulunan 140 karakter sınırlaması kalkıyor mu? 140 karakter kısıtlaması birçok kullanıcı tarafından ciddi anlamda sorun olarak görülüyor ve pek çok ortamda tartışma konusu olarak dikkat çekiyordu. Artan bu eleştirilere tepkisiz kalmayan Twitter yetkililerin bu sorunu dikkate alarak, 140 karakter sınırlamasını ortadan kaldırmaya yönelik çeşitli yenilikler getireceği iddia edildi. Yine yeni yılla birlikte Twitter’a yepyeni özellikler de geleceği ifade edildi.

Ortaya çıkan bu duyumların Twitter CEO’su Jack Dorsey tarafından atılan bir tweet ile ortaya çıktığı görüldü. Konuyla ilgili Twitter’dan şimdilik resmi bir açıklama gelmezken Twitter kullanıcıları ise bu duyumlardan ve iddialardan bile oldukça heyecanlanmışa benziyor.

Daha Fazlası


1 13

 

Twitter’da Bugün Neler Oldu?

Twitter’ın Türkiye gündeminde bugün #6OcakDünyaİyilikGünü hashtagi ile ilgili çeşitli paylaşımlar yapılmaya devam ediliyor. Yine bunun dışında Kuzey Kore’nin hidrojen bombası denemeleriyle ilgili çeşitli görüşler ve tartışmalar da oldukça rağbet gören konulardan olmayı başardı.

Yine son olarak en çok konuşulan konulardan biri de dün akşam Kenan Sofuoğlu tarafından paylaşılan ve bir anda sosyal medyanın en çok konuşulan konularından olan Hakan Çalhanoğlu ile mesajlaşma görüntüleri öne çıkan konu başlıkları oldu.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri