iPhone 7 Bekleyenlere Şok Haber

iphone 7 ne zaman çıkacak

Teknoloji devi Apple’ın yeni yılda satışa sunulması beklenen yeni iPhone modeli iPhone 7’de 3.5 mm kulaklık girişinin olmayacağı ve bunun yerine lighting bağlantı noktası özelliğini kullanacağına dair çeşitli iddialar fazlasıyla gündemi meşgul etmişti. Weibo sitesinde yer alan ve sanayi kaynaklarına dayandırılan kaynaklar bu yönde bilgiler veriyor.

Daha Fazlası


1 158

3.5 mm’lik kulaklık girişine yer verilmeyecek olması Apple’ın mevcut gelirlerinin daha da artmasını sağlayabilir.

Bu konuda şunu örnek verecek olursak iPhone 7 modelinde kulaklık girişi yok ve sadece lightning var. Bu, iPhone 7 için kullanılacak olan kulaklıkların özel olarak üretileceği ve bu kulaklıkların Apple bünyesinde hazırlanacağı anlamı taşıyor. Elbette farklı firmalardan da bu alanda çalışmalar yapılacaktır ancak 3.5mm kulaklıklar kadar yaygın çözümler olur mu tartışılır. En basit şekilde örneklendirecek olursak, iPhone 7 kulaklığınızı farklı bir cihazınızda kullanma şansınız olmayacak.

Oysa pek çok kullanıcı, tek kulaklığı farklı marka ve modellerde birçok cihazda kullanabiliyor. Bir başka yöntem ise Bluetooth kulaklığı kullanarak iPhone 7’ye bağlanma imkanının olması. Ancak bu yöntemin çok tercih edildiğini söylememiz zor. Hele şarj konusunu düşünecek olursak tercih edilmesinin zor olduğunu söyleyebiliriz. Yeni bilgiler geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri