Samsung’dan 2 TB’lık Taşınabilir Dev SSD

samsung 2t t3

Günümüzde yavaştan HDD’lerin yerine almaya başlayan SSD sabit disklere bir yenisi daha eklendi. Samsung tarafından geliştirilen ve oldukça ince bir tasarıma sahip olan hard diskin boyutu ise tam 2 TB. Her ne kadar bilgisayarların hafızaları yeterli sayılabilecek büyüklükte olsa da her zaman hard disklerin ayrı bir önemi var.
Samsung’dan 2 TB’lık SSD

HDD’lere oranla daha hızlı işlem yapan, oyun bekleme ve sistemin açıp kapanma zamanlarını en az süreye düşüren SSD teknolojisi, eski dönemlerdeki kadar astronomik fiyatlara da sahip olmadığından oldukça rağbet görüyor.
Fakat şimdiye kadar pek fazla taşınabilir türde büyük hafızalı SSD’ler görmeye alışkın olmadığımız için Samsung’un 2 TB hafızalı ve oldukça ince ve şık tasarımlı SSD cihazı dikkat çekmeyi başardı.

Daha Fazlası


1 182

“Samsung Portable SSD T3” adı verilen taşınabilir disk pek çok kişinin kullandığı HDD’lerden daha ince bir tasarıma sahip. 74 x 58 x 10.5 mm boyutlara sahip olan Samsung Portable SSD T3, 1500 G’ye kadar darbelere dayanıklı olarak geliştirilmiş. (Mesela 2 metre yukarıdan yere düşürdüğünüzde herhangi bir kırılma, çatlama ya da çizilme söz konusu olmamakla birlikte veri zararı da yaşanmadığı görünüyor)

Samsung T3, günlük hayatta yanınızda rahatlıkla gezdirebileceğiniz kadar hafif ve şık tasarıma sahip. Saniyede 450MBps aktarım ve USB 3.1 bağlantısı özelliklerine sahip.

 

Samsung T3 Satış Fiyatı
Ürünün satış fiyatı şimdilik resmi olarak açıklanmazken 1 TB versiyonunun 600 Dolar civarında satıldığını belirtelim.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri