iPhone 7 Ne Zaman Çıkacak? iPhone 7 Mükemmel Özelliklerle Geliyor

iphone 7 ne zaman

Dünyanın en önemli akıllı telefon üretici firmalarından olan Apple, geçtiğimiz Eylül ayında en yeni iPhone amiral gemisi modelleri iPhone 6s ve 6s Plus’ı resmen satışa sunmuş ve tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük rağbet görmüştü. Teknolojinin hızına ayak uydurmak zor olsa gerek ki şimdiden iPhone 7 modelleriyle ilgili dedikodular gelmeye başladı bile. Hiç şüphesiz en çok merak edilen sorular, iPhone 7 ne zaman çıkacak, iPhone 7 hangi özelliklere sahip olacak, iPhone 7 beklenen satış fiyatı nedir gibi sorular gündemi meşgul etmeye başladı.

 

iPhone 7 Ne Zaman Çıkacak?

Konuyla ilgili Apple cephesinden şimdilik resmi bir açıklama gelmedi ki bu durum son derece normal. Ancak gelen söylentilere göre iPhone 7 modeli suya ve toza karşı dayanıklı olacağı iddia edildi. iPhone 7 ne zaman çıkacağı şimdilik bilinmese de Çin’den çeşitli iddialar gelmeye başladı.

Daha Fazlası


1 158

 

iPhone 7 İle İlgili Bomba İddialar

İphone malzemelerinin %35’ini Catcher Technology firması tarafından karşılanacak. Firmanın üst düzey yetkilililerinden gelen açıklamalara göre iPhone 7 modelinde suya ve toza dayanıklı şekilde üretilecek kasanın kullanılması planlanıyor. Apple tarafından geçtiğimiz dönemlerde alınan suya ve toz karşı dayanıklılık patentinin iPhone 7 ile birlikte kullanılmasının planlandığı belirtildi.

İphone 7 modelinde dikkat çeken bir diğer ayrıntı ise anten çizgilerinin kaldırılması yönünde yapılan çalışmalar. Digi Times firması tarafından da doğrulanan bu iddialarda Apple, anten çizgilerini kaldırmak için yeni parçaları kullanacağı iddia edildi.

Ortaya atılan bir başka önemli iddia ise Apple’ın iPhone 7’de kulaklık girişini kullanmayacağı yönünde. Apple tarafından geçmiş dönemlerde iPhone 5 modelinde kullandığı Lighting portu veri aktarımı ve şarjın yanı sıra şimdi de kulaklık girişi için yapmış olduğu patent başvurusundan anlaşılıyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri