Oculus Touch Ertelendi – Oculus Touch Ne Zaman Çıkacak?

oculus vr

Oculus VR’nin uzun zamandan beri ürünlerinden biri olan Oculus Touch gelen haberlere göre yeni yılın ilk çeyreğine yetişmesinin zor olduğu açıklandı. Ortaya çıkan bu durumdan ötürü Oculus Rift siparişlerinin iptal edilmesi gündeme geldi.

 

Bir kontrolcü gibi çalışacak olan Oculus Touch, PlayStation Move gibi sanal dünyada bulunan nesnelerle etkileşim yaşamanızı sağlayacak. Böylece VR deneyiminin zenginleştirilmesi planlanıyordu. Ürün için beklenen tarih 2016 yılının ilk çeyreğini işaret ediyordu. Hatta ürün için ön sipariş verenlerin siparişleri bu süre içinde teslim edilmesi planlanıyordu. Ancak üründe yeni tasarımlar ve değişikliklerin yapılacağı söylenerek Oculus Touch’un çıkış tarihi ileri bir tarihe ertelendi.  Üründe ne gibi yenilikler yapılacağı ile ilgili şimdilik bilgi bulunmuyor.

Daha Fazlası


1 182

 

Yeni yılın ilk çeyreğinde Oculus Rift, ön sipariş verenlere teslim edilmesi bekleniyor. Ön sipariş veren kullanıcılar Touch isimli kontrolcüsü olmadan da siparişlerini beğenip beğenmeyeceklerini zamanla göreceğiz. Kontrolcü nedeniyle 2 seneden beri büyük heyecanla beklenen Rift’in sipariş kaybetmesinin söz konusu olmadığını söyleyebiliriz.  Burada hemen belirtelim, Oculus Touch çıkış tarihi ertelendi ancak Oculus Rift için herhangi bir ertelenme söz konusu değil.  Bundan dolayı Oculus Rift beklendiği tarihte raflardaki yerini alacak.

 

Piyasadaki benzer konseptlerden HTC Vive ve Samsung VR ürünlerinin de gecikmesinin gündeme geldiği belirtildi. Bundan dolayı burada elini çabuk tutanın bir adım önde olacağını söyleyebiliriz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri