Huawei’den 6 GB RAM’li Çılgın Telefon Geliyor

huawei p9

Geçtiğimiz yıl Nexus 6P modeli ile adından oldukça söz ettiren Huawei, 2016 yılına da bomba gibi geliyor. Bu yıla P9 modelleriyle damga vurması beklenen Huawei’nin Mart ayında tanıtılması bekleniyor. Huawei P9 ne zaman çıkacak, Huawei P9 hangi özelliklere sahip olacak işte detaylar.
Geçtiğimiz yıl ilk kez Asus ZenFone 2 ile başlayan ve akıllı telefonlarda klasik hale gelen 4 GB RAM kullanımı artık sıradan hale geldiğini söyleyebiliriz. Samsung, LG, Xiaomi, Sony gibi pek çok firma üst segment modellerinde 4 GB RAM kullanmayı tercih etti. 2016 yılıyla beraber Huawei yeni bir çığır açmaya hazırlanıyor. PC sektöründe bile bu kadar çabuk RAM artışının olduğunu söylemek zor. Görülen o ki Huawei, P9 modeli ile birlikte 6 GB RAM’e geçmeye hazırlanıyor.

Daha Fazlası


1 158

 

Huawei P9 Max’dan 6 GB’lık Dev RAM
Yeni yıla Huawei P9, P9 Lite ve P9 Max olmak üzere 3 farklı model ile damga vurmak isteyen Huawei’nin ilk 6 GB RAM modelini P9 Max modeli ile denemesi bekleniyor. Diğer Huawei P9 ve P9 Lite modellerinde 4 GB RAM kullanılması bekleniyor. Ayrıca bunun dışında Oppo Find 9 modelinde de 6 GB RAM beklentileri halen devam ediyor. Bakalım 2016 yılında 6 GB RAM iddiaları gerçeğe dönüşecek mi? Gerçeğe dönüşse bile akıllı telefonlar için 6 GB RAM’e ne kadar gerek var zamanla göreceğiz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri