Yılbaşında Vodafone İle En Çok Konuşan İller Belli Oldu

telefon konuşma

Dünyanın önde gelen GSM operatörlerinden Vodafone kullanan kullanıcılar yeni yılda 420 milyon dakikalık konuşma gerçekleştirirken toplamda 261 milyon mesaj gönderdi. Vodafone tarafından yapılan açıklamada 5 yıldır en çok tavsiye edilen operatör oldukları vurgulanırken firmanın 21 milyonu geçen abone sayısı ile yeni yılı kesintisiz mobil iletişimle karşıladığı ifade edildi.

 

Daha Fazlası


1 182

En Çok Konuşma Yapan İller

Vodafone kullanıcıları 31 Aralık 2015’ten 1 Ocak 2016’ya kadar geçen zaman diliminde toplamda 420 milyon dakikalık konuşma, 261 milyon mesajlaşma gerçekleşti. Bu süre zarfında Vodafone kullanıcıları 1.016 terabaytlık mobil veri kullanımı gerçekleştirdi. Böylelikle mobil internet kullanımı da geçen yılın aynı dönemine oranla iki kat artmış oldu.

Yılbaşı gecesi en çok konuşma gerçekleştiren iller ise sırasıyla; İstanbul, Ankara, Şanlıurfa, İzmir ve Antalya olurken en çok mesajlaşan iller ise; İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Şanlıurfa takip etti. En çok mobil veri kullanımı yapan iller ise İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Adana şeklinde gerçekleşti. Vodafone kullananların yılbaşı gecesi en çok aradığı ülke ise sırasıyla Almanya, Fransa, Hollanda, İngiltere ve KKTC olurken en çok mesaj atılan ülkeler ise İngiltere, Almanya, KKTC, Rusya ve Fransa oldu.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri