Sony Xperia Z6 İddiaları Gelmeye Devam Ediyor – Sony Xperia Z6 Ne Zaman Çıkacak?

sony

Geçen Eylül ayında IFA 2015 Fuarında tanıtımı yapılan yeni Xperia Z5 modellerinin ardından Xperia Z6 ile ilgili şimdiden farklı iddialar ortaya atılmaya başladı. Bugünlerde ise Xperia Z6 Lite modelinin tanıtılacağı şeklinde çeşitli iddialar gündeme gelmeye devam ediyor.

 

Kısa zaman önce Sony’nin Xperia Z6 serisine ilişkin bazı modelleri ile ilgili bigiler başında paylaşılmıştı. 2016 ile birlikte tanıtılması beklenen Xperia Z6 serisi, Xperia Z5’e oranla daha fazla modele sahip olacak. Bu modellerden biri de Xperia Z6 Lite ilk kez gündeme geldi. 2016’da yeni Xperia Z6 serisinde beklenen modelleri aşağıda listeledik.

 

– Xperia Z6 Mini: 4 inç büyüklüğünde ekran

– Xperia Z6 Compact: 4.6 inç büyüklüğünde ekran

Daha Fazlası


1 158

– Xperia Z6: 5.2 inç büyüklüğünde ekran

– Xperia Z6 Plus: 5.8 inç büyüklüğünde ekran

– Xperia Z6 Ultra: 6.4 inç büyüklüğünde ekran

 

Bu listelere ek olarak şimdi de Xperia Z6 Lite modelinin gireceği iddia edildi. Bahse konu modelin 5 inç ekrana sahip olacağı ve Xperia Z6’ya en yakın performansa sahip olacağı söyleniyor. Qualcomm Snapdragon 650 işlemciye sahip olması beklenen yeni Xperia Z6 Lite, Sony’nin 2016’daki en önemli modellerinden olabilir. Snapdragon 650, geçtiğimiz günlerde ismi değişen işlemcilerden biri.

 

Xperia Z6 Lite ile ilgili şimdiye dek belirtilen ayrıntılar yalnızca ekran boyutu ve kullanacağı işlemciyle alakalı. Yeni Xperia Z6 ailesinin Mayıs 2016’da tanıtılması bekleniyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri