iPhone OLED Ekran Devrini Başlatıyor

iphone oled ekran

Teknoloji devi Apple uzun zamandan beri iPhone modellerinde LCD ekran kullanmayı tercih ediyordu. Apple’ın 2016 yılından itibaren ciddi anlamda değişikliğe gitmesi bekleniyor. Gelen bilgilere göre Apple yeni iPhone modellerinde OLED Ekrana yer verecek.

 

Yeni iPhone’larda OLED Ekran Dönemi Mi Başlıyor?

OLED ekran panelleri aslına bakıldığında akıllı telefon piyasasında oldukça yaygın kullanıma sahip olmakla biliniyor. Birçok üretici OLED panel kullanan modeller kullanmayı tercih ediyor. Fakat OLED Ekran sektöründe en önemli firmalar LG ve Samsung.

Daha Fazlası


1 182

 

Son gelen iddialara göre Apple, OLED ekrana sahip iPhone için LG ve Samsung ile anlaşmayı planlıyor. Geçtiğimiz aydan beri fazlasıyla gündeme gelen OLED ekranlı iPhone için Apple, Samsung ve LG firmalarından destek almayı planlıyor. OLED ekranlar Apple cephesinde de aslında çok da yabancı sayılmaz.

 

Geçtiğimiz Nisan’da satışa sunulan Apple Watch akıllı saatte OLED ekran kullanmıştı. Apple böylece OLED ekranla da tanışmaya başladı. iPhone’larda OLED ekranla beraber yüksek çözünürlüğe de geçileceği iddia ediliyor. Son olarak satışa sunulan iPhone 6 ve iPhone 6s modellerinde Full HD çözünürlüklere ulaşıldığını söylememiz zor. Tabii bununla birlikte ciddi anlamda güç tasarrufunun yaşanması bekleniyor.

 

Gelen iddialara göre Apple OLED Ekran için Tayvan’da bir tesiste çalışmalara başladığı belirtiliyor. KGI Securities tarafından yapılan iddialara göre iPhone 7 için OLED ekran panellerine yetiştirilmesi şu an için mümkün gözükmüyor. OLED ekrana sahip olacak yeni nesil iPhone’lar için ilk çıkış tarihinin 2018 olması bekleniyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri