LG G5 Muhteşem Özelliklerle Gelecek – LG G5’te Çift Ekran Mı Olacak?

lg g5 nr zaman

2015’e G4 amiral gemisi modeliyle başlayan Güney Koreli LG, son olarak piyasaya sunduğu V10 modeli ile 2015 amiral gemisi sezonunu kapatmıştı. G4 ile başarılı bir grafik yakalayan LG, V10 ile bu başarısını taçlandırmayı başardı. Özellikle ikinci ekranı ve çift ön kamera özelliği ile V10 yeni bir çığır açtı diyebiliriz.

Gelen bilgilere göre, LG G5 modelinde de ikinci bir ekran özelliğine yer verilmesi bekleniyor. Özellikle küçük programlar için oldukça aktif görev üstlenen ikinci ekran ile kısayol ataması, bildirim gösterimi, müzik oynatıcı kontrolü gibi işlemleri rahatlıkla halledebiliyorsunuz.

Daha Fazlası


1 158

Bunun yanı sıra ön kısımda yer alan çift kamera LG G5 ile arka bölüme geçmesi bekleniyor. 16 Megapiksellik çözünürlüğe sahip olan arka kamera ile de çok daha kaliteli çekimler yapabilme fırsatı sunacak.

 

LG G5 Hangi Özelliklerle Gelecek?
LG G5 modeliyle ilgili gelen iddialar bunlarla da sınırlı değil. Yeni modelde Magic Slot adı verilen yuva ile, sanal gerçeklik gözlüğü, aksiyon kamerası, amplifikatör, klavye gibi değişik eklentilerin bağlanmasın olanak sunacak. Şimdilik net olmamakla birlikte Magic Slot yuvasının kendine özgü bir ekosisteme sahip olacağı konuşuluyor.

G5 ile birlikte ekran boyutunun biraz daha küçültülmesi gündemde. 5.3 inç büyüklüğündeki ekran 2K çözünürlükle birlikte gelirken geriye kalan alanda ikinci ekranın kullanılması bekleniyor. Batarya boyutunun 2.800 Mah olması beklenen LG G5’te Snapdragon 820 işlemciye yer verilmesi kuvvetli ihtimal. Şimdilik iddia olan bu gelişmelerle ilgili yeni bilgiler geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri