WiFi Şifresini Nasıl Değiştirebilirim?

Daha Fazlası


1 85

WiFi Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Bazı zamanlar wifi şifrelerimizi unutabiliyor ya başkalarının girip girmediği hakkında şüphe edip şifremizi değiştirme ihtiyacı ile karşı karşıya kaldığımız olmuştur illaki. Bu durumda yapabileceğiniz tek şey vardır oda modem arayüzünüze girip kolay bir yöntem ile Wifi şifrenizi değiştirmekten yanadır. Bunun için ise temel olarak boş bir internet sekmesi açıp adres çubuğuna 192.168.1.1 yazarak enter tuşuna basıyoruz.

Modem arayüzüne girmek için genellikle Kullanıcı Adı ve Şifresini istemektedir. Genellikle K.Adı Admin , Şifre de Admin olmaktadır. Bunu öğrenmek için modem modelinizi Google de aratarak da bulabilmeniz mümkündür. Panelimize eriştikten sonra Ağ ayarları ( Network Setting) kısmından Kablosuz Ağ kısmına tıklayın. Bu kısımda Wifi bağlantımız ile alakalı kullanıcı ve şifre dahil bütün veriler bulunmaktadır.

Genelde 8-36 karakter arası şifre girmenizi ister. Bu alana istediğiniz şifre ne ise doldurarak kaydet dedikten sonra artık şifreniz değişmiş olacaktır. Bu durumda o an bağlantınız kesilip yeni şifre ile wifi bağlantınız yapmanız gerekecektir. Wifi bağlantınızı sıfırlayıp tekrardan yeni şifreniz ile giriş yaptığınız halinde wifi bağlantınız otomatik aktif olacaktır.

Ve unuttuğunuz şifrelerinizi hatırlamak için modem ara yüzünden daha ziyada çok kolay bir yöntem ile Windows içerisinde Denetim Masası > Ağ ve Paylaşım Merkezine gelerek Wi-Fi bağlantınızın üzerine gelerek mausunuz ile çift tıklayarak açın. Önünüze gelecek olan bölümden Kablosuz Özellikleri > Güvenlik kısmına tıklayın. Ve Bu kısımda ************ şifrenizin yazılı olduğu bir bölüm gelecek ve hemen altında ise yer alan Karakterleri göster işaretini işaretleyin. Bu seçimi de yaptıktan sonra karşınıza şifreniz gelecektir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri