İŞKUR Memur Personel Alımı 2016

İŞKUR doğrusu Türkiye’nin iş verme kurumu olan büyük kurum kendi için vermiş olduğu ilanda uzman yardımcısı alımı yapacaktır.

İŞKUR Memur Personel Alımı 2016
İŞKUR Memur Personel Alımı 2016
Daha Fazlası


1 4

İŞKUR doğrusu Türkiye’nin iş verme kurumu olan büyük kurum kendi için vermiş olduğu ilanda uzman yardımcısı alımı yapmış olacaktır. Alımlarında öteki bütün şirketler ve kuruluşlar şeklinde değişik şartlar vermekte olan İŞKUR aşağıda yer edinen pozisyonlar için duyuru vermiş ve tekrar aşağıda yer edinen şartları vermiştir.

ALINACAK PERSONEL

– Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme ve İktisadi ve İdari Bilimler: 15 Kişi,
– İstatistik, Matematik, Endüstri Mühendisliği ve İşletme Mühendisliği: 5 Kişi.

ŞARTLAR

– 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen genel şartları taşımak,
– 35 yaşını doldurmamış olmak,
– Belirtilen bölümlerden mezun olmuş olmak,
– 05-06 Temmuz 2014 yahut 04-05 Temmuz 2015 tarihlerinde meydana getirilen Kamu Personeli Seçme Imtihanlarından (KPSS) birinden Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme ve İktisadi ve İdari Bilimler mezunları için; KPSS P60, KPSS P63 ve KPSS P88 puan türlerinin herhangi birinden minimum 75 puan almış olmak, İstatistik, Matematik, Endüstri Mühendisliği ve İşletme Mühendisliği mezunalrı için; KPSS P25, KPSS P34 ve KPSS P102 puan türlerinin herhangi birinden minimum 75 puan almış olmak ilk aranan şartlardandır.

BAŞVURU

Imtihan başvuruları 04/01/2016 Pazartesi günü başlayıp, 18/01/2016 Pazartesi günü saat 17:30’da sona erecektir. Başvurular, Kurumumuzun resmi web sitesinin (www.iskur.gov.tr) “Duyurular” bölümünde piyasaya çıkan “Başvuru Formu” doldurulmak üzere yalnız online olarak yapılacaktır. Posta, kargo, elden vb. başvurular alınmayacaktır. Adayların elektronik ortamda meydana gelebilecek ya da oluşabilecek öteki aksaklıkları göz önüne alarak, başvurularını son güne bırakmamaları öneri edilir.

İSTENEN BELGELER

İstenen belgeler adaylara resmi site üstünden duyurulacaktır.

Alımlar ile alakalı olarak daha çok data aldim isteyen adaylar kılavuzu inceleyebilir ve bütün bilgilere ulaşabilirler.

Kılavuza ulaşmak için buraya tıklayın.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri